Acun Ilıcalı'nın eşi Zeynep Ilıcalı, Bodrum'daki evini anlattı!

Sıra dışı tasarımların yer aldığı Thanx Co. markasının sahibi Zeynep Ilıcalı, Bodrum’daki evlerini, sevdiği mekânları, iki kızı Leyla ve Yasemin Ilıcalı ile birlikte geçirdiği yaz tatillerini HELLO!’nun Bodrum ekine anlattı

Acun Ilıcalı'nın eşi Zeynep Ilıcalı, Bodrum'daki evini anlattı!

Kategori: Dekorasyon

Yalıkavak’ta, Haziran 2009’da taşındıkları bu evde Zeynep Ilıcalı, eşi Acun Ilıcalı ve evin iki ayrı neşe kaynağı olan kızları Leyla ve Yasemin, hep birlikte yaşıyor. Ayrıca aileye Golden Retriever cinsi üç aylık yavru Pascal da eşlik ediyor. 


Zeynep Ilıcalı Bodrum


Ilıcalı Ailesi’nin Bodrum Yalıkavak’taki bu evi üç katlı, 12 odalı ve toplam kullanım alanı 650 m2. Bulunduğu Casa Nova sitesindeki beş ayrı dairenin birleştirilmesiyle ortaya çıkmış evi, Zeynep Ilıcalı ile geziyoruz. Bize evin hikâyesini anlatıyor: “Sitenin Yalıkavak Küdür Koyu’nda deniz kenarı olması ve birçok aile dostumuzun aynı sitede olması bu evi seçerken en önemli tercih nedenlerimiz arasındaydı. Y.Mimar Emre Kunt ve Nadine Perahya’nın ortak projelerinden biri olan Casa Nova sitesi, yaz sezonu için son derece konforlu ve fonksiyonel düzenlenmiş. Sitedeki tüm evler modern çizgide olup her evin kendine özel bahçesi var. Burada çok sayıda ziyaretçimiz oluyor. Aslında dört kişi olsak bile, bazen sayımız 1516’ya çıkabiliyor.”

Zeynep Ilıcalı Bodrum

BODRUM SİZİN İÇİN NE İFADE EDİYOR?


Bodrum sıcak hava, parmak arası terlik ve deniz…

Zeynep Ilıcalı Bodrum

BODRUM'DAKİ EVİNİZİN TARZI NE?


Dekorasyonda farklı farklı tasarımlar var. Özellikle yurtdışı seyahatlerimde beni büyüleyen Marakeş esintisini Bodrum’daki evimi dekore ederken kullandım. Oryantalliğin verdiği renkleri kullandık. Mesela sedirler kullandık. Renkli yastıklarla hareketlendirdik. Oymalı kapılar yaptık ve yerler de doğal taşlarla düşendi.


Ev dekorasyonunda biraz daha yaşanmışlıkları seviyorsunuz diyebilir miyiz? 


Kesinlikle. Ev dekore ederken yaşanmışlıkların dokunduğu tarzlar daha sıcak bir atmosfer yakalamanızı sağlıyor. Beykoz’daki evimizi klasik Fransız evlerinden esinlenerek dekore ettik. Bodrum’da ise Fas ve Marakeş’in o cıvıltılı oryantal ezgilerini kullandık...

Zeynep Ilıcalı Bodrum

Bodrum’da ev dekorasyonu ve hediyelik eşya satan, gittiğiniz yerler var mı? Varsa nereler? 


Bodrum’da bulunan Taş Dizayn’daki mobilyaları, aydınlatmalarını çok beğeniyorum.  İstanbul  ’da olmayan tek yer. Ve Bodrum’a her geldiğimde gitmeden duramadığım ender yerlerden biridir.


Bodrum’da en keyif aldığınız mekânlar nerelerdir? 


Eskiden Türkbükü favori mekânımdı. Fakat şu an tamamen eğlence ve gece yaşantısına dönen bir yer haline geldi. Onun dışında Mimoza’yı seviyorum. Benim için Bodrum, balık yiyebileceğim, deniz ve manzaraya karşı dostlarımla keyifli vakit geçirebileceğim bir yer. O yüzden herkesin gittiği yerler yerine daha sakin mekânları tercih ediyorum.


Çocuklarla en çok vakit geçirdiğiniz yerler nereler? Nelerden keyif alıyorsunuz? 


Çocuklar en çok Türkbükü’nü ve Yalıkavak’ta trambolinlerden denize atlamayı seviyor. Onun dışında genelde teknede oluyoruz.

Zeynep Ilıcalı Bodrum

“Evimizdeki birinci amaç konfor, devamında ise sıra dışılık ön plana çıkıyor.”


Zeynep Ilıcalı, evinde tasarım olmayan hiçbir şeyi kullanmamış. Ilıcalı, “Bulamadığım objeleri ise kendim tasarladım. Sıra dışı, şık ve renkli ne ürün varsa alırım” diyor. 

Zeynep Ilıcalı Bodrum


Ayça Sarıca / HELLO!

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ