Akasya Acıbadem Projesi'nde penthouse daireler kapışıldı

5 grubun ortaklığında kurulan SAF Gayrimenkul'ün Acıbadem'deki projesi Akasya'da başvurular  başlamadan ilk etaptaki dairelerin yarısı satıldı

Akasya Acıbadem Projesi'nde penthouse daireler kapışıldı

Kategori: Konut

Sinpaş, Akiş, Yıldız Holding, Corio ve Doğu Batı Grup ortaklığından oluşan SAF Gayrimenkul tarafından Acıbadem'de geliştirilen Akasya Projesi'nin 2.8 milyon liralık 3 penthouse (çatı katı) dairesi proje henüz başvurular başlamadan satıldı. SAF Gayrimenkul Genel Müdürü Oray Demirel, projenin tanıtımı yapılmadan önce, grup şirketlerinin üst düzey yöneticilerine yüzde 10 indirimle 100 daire ayırdıklarını, daha sonra da şirketlerin sadık müşterilerine yüzde 6 indirimle daire satın alma fırsatı sunduklarını belirtti. Demirel, böylelikle 430 dairelik ilk etabın yarısından fazlasının, proje satışa çıkmadan satılmış olduğunu söyledi. Projenin en pahalı dairelerinin kulelerin tepesinde yer alacak 350 metrekarelik penthouse dairelerin olacağını ifade eden Demirel, '8-10 tane penthouse dairemiz olacak. Bunlardan 3'ü şimdiden peşin olarak satıldı. 2 tanesini Türkiye'den holding patronları, diğerini de bir Rus işadamı yatırım amaçlı satın aldı' dedi. 

Yatırım maliyeti 650 milyon
dolar olarak açıklanan Akasya Projesi'nin bu yıl haziran ayında başlaması ve 2012'de tamamlanması öngörülüyor. Toplam 182 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek proje; Akasya Koru, Akasya Kent ve Göl olmak üzere üç ana bölümden oluşuyor. Akasya Acıbadem'in merkezinde, 3 parselin birleştiği noktada ise 26 bin metrekarelik sonsuz yeşil konseptinin vurgulandığı Central Park yer alıyor.

Metrekare fiyatı 4 binden başlıyor
182 bin metrekarelik toplam alanı bulunan Akasya Projesi'nin 58 bin metrekaresi yeşil alan. Toplam bin 583 daireden oluşan projede kule yaşamı ve yatay yaşam seçenekleri bulunuyor. 70 metrekare ile 350 metrekare arasında değişen boyutlardaki konut tiplerinin metrekare fiyatı ise 4 bin liradan başlıyor, 7 bin 500 liraya kadar çıkıyor.

En büyük pay Akiş'te
Akasya Acıbadem Projesi'ni geliştiren SAF Gayrimenkul, birçok başarılı konut projesini hayata geçiren Sinpaş ve Türkiye'nin ilk alışveriş merkezlerinden olan Akmerkez'in yaratıcısı Akkök'ün liderliğinde kurulmuş. SAF Gayrimenkul'ün hisse dağılımı ise şöyle:
AKİŞ: % 28
Sinpaş: % 25,
Yıldız Holding: % 25
Doğu Batı Grup: % 15
Corio: %7

(Akşam)

Akasya Acıbadem'de 300 bin TL'ye!

Akasya Acıbadem 22 Mayıs'ta resmen satışta!

Akasya Acıbadem'de 546 bin TL'ye! Yüzde 6 indirimle!

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ