Ankara'da icradan 945 bin TL'ye satılık benzin istasyonu!

Çubuk İcra Müdürlüğü, Ankara İli, Çubuk İlçesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, 306 ada, 4 nolu parselde yer alan 3 bin 307 metrekare arsa ve üzerindeki benzin istasyonunu satışa sunuyor

Ankara'da icradan 945 bin TL'ye satılık benzin istasyonu!

Çubuk İcra Müdürlüğü tarafından verilen ilan şu şekilde;

T.C. ÇUBUK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Dosya No: 2011/138 TAL

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

1- Taşınmazın Tapu Kaydı, Hali Hazır Durumu, İmar Durumu:

Ankara ili Çubuk ilçesi Yıldırım Beyazıt Mah. 306 ada 4 nolu parseldeki 3307 m2 yüzölçümlü, Benzinli istasyonu, idari bina ve Kantarı olan arsa vasıflı taşınmazdaki Orhan Gökmen'e ait 1/5 hissesi, İbrahim Gökmen'e ait 1/5 hissesi ve Ahmet Gökmen'e ait 1/5 hissesi toplamı 3/5 hissesi söz konusu parsel  Ankara  Bulvarı üzerinde benzinlik olarak çalıştırılan bir işletme mevcut olup 31 m2 kantar binası, 200 m2 yıkama yağlama binası, 180 m2 market ve ofis, 1 adet taşıt kantarı (60 tonluk kamyon ve tır kantarı), 3 adet tek tabancalı ve 1 adet çift tabancalı akaryakıt pompası ve 4 adet akaryakıt pompası yazar kasası mevcuttur. Ayrıntılı bilgi dosyadadır, imarlı

Muhammen Bedeli: 945.690,00 TL
Satış Saati: 10:00 -10:05 Arası

Satış Şartları:

1- Birinci açık artırma 28.11.2011 günü yukarıda belirtilen saatler arasında Çubuk Adalet Sarayı Mezat Salonu adresinde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin %60'ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartıyle 08.12.2011 günü Çubuk Adalet Sarayı Mezat Salonu adresinde yukarıda belirtilen saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacakları toplamını, satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi ve artırma be¬delinin malın tahmin edilen kıymetinin %40'ını bulması lazımdır. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20'si nispetinde Türk Lirası peşin para veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu alım harcı, damga vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler ve tellaliye ücreti satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde haklan tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İki ihale arasındaki farktan ve %10 faizden alıcı ve kefilleri mesul tutulacak ve hiç bir hükme hacet kalmadan kendilerinden tahsil edilecektir.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

iş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
(İİKm.126)

İlanı görmek için tıklayınız


Zeynep Karabag/Emlakkulisi.com
emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ