Avrasya Tüneli son durum!

Avrasya Tüneli projesinde çalışmalarını sürdüren Kasktaş (ENKA) firması, şu an hafriyat aşamasında olduklarını ve çalışmalarını Eylül ayı içerisinde tamamlayacaklarını Emlak Kulisi'ne açıkladı. Avrasya Tüneli son durum için haberimizi okuyun...

Avrasya Tüneli son durum!

Kategori: Genel


Asya ile Avrupa'yı boğazın altından bağlayacak olan Avrasya Tüneli projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projede faaliyetlerini sürdüren Kasktaş (ENKA) firması hangi aşamaya geldiklerini  Emlak  Kulisi'ne anlattı. 


Avrasya Tüneli boğazın her iki yakasını deniz altından birleştirecek bir tüp geçit tüneli projesi. Projede çalışmalarına devam eden Kasktaş firması, fore kazık işlemlerini tamamladıklarını açıkladı. Şu anda 30 metrelik hafriyat aşamasında olduklarını belirten firma, 8 metrenin kazıldığını anlattı. Kasktaş, söz konusu hafriyat işlerini ise Eylül ayı içerisinde bitireğini ifade etti. 


Hafriyat çalışmalarından sonra tünel kazım işlerinin başlayacağı Avrasya Tüneli, Haydarpaşa ile Cankurtaran arasında inşa ediliyor. Kazlıçeşme ile Göztepe arasındaki mesafe süresini 15 dakikaya indirecek projeyle  İstanbul  trafiğinin rahatlatılması hedefleniyor. 


Tamamlandığında 14.6 kilometrelik yol güzergahına sahip olacak tünel 1.3 milyar dolar yatırım bedeline sahip. Proje toplamda 3 evreden oluşuyor. Şebnem BER/Emlakkulisi.com emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ