çağlayan Meydanı 6 ay trafiğe kapatılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdare ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak yürütülen çağlayan Meydanı"ndatrafiğin yeraltına indirilmesine ilişkin inşaat çalışmaları 22 Ekim Cuma günü başlayacak

çağlayan Meydanı 6 ay trafiğe kapatılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdare ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak yürütülen çağlayan Meydanı"nda
trafiğin yeraltına indirilmesine ilişkin inşaat çalışmaları 22 Ekim Cuma günü başlayacak.

6 ay sürecek çalışmalar sonucunda,  İstanbul  "da birçok miting ve yürüyüşe ev sahipliği yapan çağlayan, 22 bin metrekarelik yayalaştırılmış alana sahip bir meydan haline gelecek.Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, çağlayan Kavşağı, Piyalepaşa Bulvarı, Kağıthane Caddesi, Mecidiyeköy, Okmeydanı, D-100 karayolunun birleştiği nokta olan ve İstanbul"un en yoğun araç trafiğinin yaşandığı bölgelerden biri olarak bilinen çağlayan Meydanı"nın yayalaştırılması için, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, İl Özel İdaresi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yürüttüğü belirtildi.Bu çalışmalar kapsamında 22 Ekim Cuma günü başlayacak inşaatla, 13 bin metrekarelik alanda yapılacak alt geçidin uzunluğunun 700 metre olacağı ifade edilen açıklamada, çağlayan Kavşağı"nın, 2 katlı hale getirilerek, trafiğin yerin altına indirileceği kaydedildi.

Açıklamada, bu şekilde İstanbul"da birçok miting ve yürüyüşe ev sahipliği yapan çağlayan Meydanı"nın, 22 bin metre karelik yayalaştırılmış alana sahip bir meydan haline geleceği belirtilerek, Abide-i Hürriyet Parkı ile bütünlük içinde
yapılacak meydan düzenlenmesiyle, bölgede oturan ve çalışanlar ile Avrupa"nın en büyük adliye sarayı olan İstanbul Adliyesi için sosyal bir merkezin oluşturulacağı bildirildi. Projenin, ileride yapılması planlanan metro istasyonu da dikkate alınarak planlandığına yer verilen açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünce hazırlanan proje ile Kağıthane Caddesi (şžişli) - çevreyolu ve Piyalepaşa yönünün 12 metre aşağıdan alt geçit ile çevreyolu ve Piyalepaşa istikametine bağlanacağı kaydedildi. Açıklamada, Kağıthane ilçesinin ana çıkışlarından biri olan Kağıthane yolunun 6 metre aşağıdan şžişli, Piyalepaşa istikametlerine yönlendirileceği kaydedilerek, Piyalepaşa Bulvarı istikametinden gelen araçların da 6 metre aşağıdan alt geçitle Kağıthane ve şžişli istikametlerine ulaşabilecekleri belirtildi. çağlayan Kavşağı"ndaki trafiğin yeraltına alınması ve adalet sarayı ile beraber faaliyete geçebilmesi için 6 ay süreyle çağlayan Meydanı"nın trafiğe kapatılacağı ifade edildi.

TOPBAşž: 'İSTANBUL, EN BÜYÜK MEYDANINA KAVUşžUYOR'-

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3 kurum ile ortak bir projenin üretileceğini belirterek,'İstanbul, en büyük meydanına kavuşuyor. Adliyenin açılışına yetiştirilecek ve
inşaat başladıktan sonra yaklaşık 6 ayda tamamlanacak. Hem hızlı hem büyük bir çalışma olacak' dedi.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Açıklamada, 6 ay sürecek inşaat süresince geçici trafik sirkülasyon projesinin belirlendiği ifade edilerek, buna göre çağlayan Meydanı etrafında bulunan çampark Sokağı"nın, D-100, Piyalepaşa-çağlayan, Bahçeler Caddesi-çağlayan ve D-100- Piyalepaşa bağlantısını sağlayacağı bildirildi. Açıklamada çağlayan Kavşağı"na alternatif olarak belirlenen yollar ise
şöyle sıralandı:

'Kağıthane-Mecidiyeköy-Zincirlikuyu güzergahı: çağlayan Kağıthane yolu güzergahının şževketpaşa Caddesi ile kesişen noktasından sağa dönülüp,Bahçelievler Caddesi ile kesiştiği noktadan sola dönülerek, bu doğrultu üzerindeki çağlayan Kavşağı"ndan O-1 çevre yoluna çıkılacak. Yapılan yönlendirme
ile Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu yönüne gidilecek.

şžişli;Piyalepaşa-Topkapı güzergahı: Abide-i Hürriyet Caddesi güzergah doğrultusu üzerinden Taşocağı Caddesi"ne sağa dönülüp o doğrultu üstündeki adacıktan sola dönülerek, Yurt Sokak istikameti üzerinde devam edilecek. Bu doğrultu üzerinde Vatan Caddesi istikameti üzerinde gidilip o doğrultuda kesişen Vatan Caddesi, Kağıthane Caddesi ile bağlantı yoluna çıkılacak. Aynı güzergahta yönlendirilecek sürücülerin Vatan ve Kağıthane caddeleri bağlantı yolu ve çağlayan Kağıthane yolu ile kesişen şževketpaşa Caddesi üzerinde ilerleyip Bahçeler Caddesi"ne kesişen yoldan sola dönülüp o doğrultu üstünden çağlayan Kavşağı üzerinden tekrar sola dönülerek, Piyalepaşa istikametine gitmeleri sağlanacak. Sürücüler, ayrıca çağlayan Kavşağı"ndan da sağa dönülüp Topkapı istikametine de yönlendirilebilecek.

Topkapı-şžişli güzergahı: Topkap; 1 çevre yolu istikametinden, çağlayan Kavşağı"ndan sağa dönülerek Piyalepaşa Bulvarı doğrultusunda kesişen Abide-i Hürriyet Caddesi"ne bağlanılıp şžişli istikametine gidilecek.

Mecidiyeköy;Kağıthane güzergahı: Abide-i Hürriyet Caddesi üzerindeki Dr. Cemil Bengü Caddesi"ne sağa dönülüp bu doğrultu üzerinde Yurt Sokak"a doğru sola dönülecek ve bu doğrultuda devam edilerek, Vatan Caddesi ile kesişen noktadan sola dönülüp Vatan ve Kağıthane caddeleri bağlantı yolundan Kağıthane yönüne gidilecek. şžişli-Zincirlikuyu güzergahı ise Abide-i Hürriyet Caddesi şžişli yönü Dr. Cemil Bengü Caddesi kavşağından sağa dönülüp Yurt Sokak kavşağından sola dönülecek ve sokağın sonundan "U" dönüşü ile Vatan Caddesi ve sonrasında şževket Paşa Caddesi boyunca ilerleyip Bağcılar Caddesi"nden oluşturulan geçici servis yolu kullanılarak Zincirlikuyu yönüne gidilmesi sağlanacak.'
AA

Konuyla ilgili basında çıkan diğer haberler

çağlayan"a yeni çehre

Mitinglere ev sahipliği yapan çağlayan Meydanı 6 ay süreyle trafiğe kapatılacak. Trafiğin yeraltına indirilme çalışmaları başlatılacak ve çağlayan 22 bin metrekarelik yayalaştırılmış alana sahip olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdare ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak yürütülen çağlayan Meydanı"nda trafiğin yeraltına indirilmesine ilişkin inşaat çalışmaları 22 Ekim Cuma günü başlayacak. 6 ay sürecek çalışmalar sonucunda, İstanbul"da birçok miting ve yürüyüşe ev sahipliği yapan çağlayan, 22 bin metrekarelik yayalaştırılmış alana sahip bir meydan haline gelecek.

22 Ekim"de başlıyor

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, çağlayan Kavşağı, Piyalepaşa Bulvarı, Kağıthane Caddesi, Mecidiyeköy, Okmeydanı, D-100 karayolunun birleştiği nokta olan ve İstanbul"un en yoğun araç trafiğinin yaşandığı bölgelerden biri olarak bilinen çağlayan Meydanı"nın yayalaştırılması için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi"nin, İl Özel İdaresi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yürüttüğü belirtildi.

Bu çalışmalar kapsamında 22 Ekim Cuma günü başlayacak inşaatla, 13 bin metrekarelik alanda yapılacak alt geçidin uzunluğunun 700 metre olacağı ifade edilen açıklamada, çağlayan Kavşağı"nın, 2 katlı hale getirilerek, trafiğin yerin altına indirileceği kaydedildi.

Metro da düşünüldü

Açıklamada, bu şekilde İstanbul"da birçok miting ve yürüyüşe ev sahipliği yapan çağlayan Meydanı"nın, 22 bin metre karelik yayalaştırılmış alana sahip bir meydan haline geleceği belirtildi.

Projenin, ileride yapılması planlanan metro istasyonu da dikkate alınarak planlandığına yer verilen açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü"nce hazırlanan proje ile Kağıthane Caddesi (şžişli) - çevreyolu ve Piyalepaşa yönünün 12 metre aşağıdan alt geçit ile çevreyolu ve Piyalepaşa istikametine bağlanacağı kaydedildi. Açıklamada, Kağıthane ilçesinin ana çıkışlarından biri olan Kağıthane yolunun 6 metre aşağıdan şžişli, Piyalepaşa istikametlerine yönlendirileceği kaydedilerek, Piyalepaşa Bulvarı istikametinden gelen araçların da 6 metre aşağıdan alt geçitle Kağıthane ve şžişli istikametlerine ulaşabilecekleri belirtildi.

˜İstanbul"un en büyük meydanı"

çağlayan Kavşağı"ndaki trafiğin yeraltına alınması ve adalet sarayı ile beraber faaliyete geçebilmesi için 6 ay süreyle çağlayan Meydanı"nın trafiğe kapatılacağı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3 kurum ile ortak bir projenin üretileceğini belirterek, œİstanbul, en büyük meydanına kavuşuyor. Adliyenin açılışına yetiştirilecek ve inşaat başladıktan sonra yaklaşık 6 ayda tamamlanacak. Hem hızlı hem büyük bir çalışma olacak dedi.

Açıklamada, 6 ay sürecek inşaat süresince geçici trafik sirkülasyon projesinin belirlendiği ifade edilerek, buna göre çağlayan Meydanı etrafında bulunan çampark Sokağı"nın, D-100, Piyalepaşa-çağlayan, Bahçeler Caddesi-çağlayan ve D-100- Piyalepaşa bağlantısını sağlayacağı bildirildi.
Milliyet

çağlayan 6 ay ˜kilit"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdare ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak yürütülen çağlayan Meydanı"nda, trafiğin yeraltına indirilmesine ilişkin inşaat çalışmaları 22 Ekim Cuma günü başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı   Kadir Topbaş, œİstanbul, en büyük meydanına kavuşuyor. Meydan, altı ayda bitirilerek, Adliye"nin açılışına yetiştirilecek dedi.
Altı ay sürecek çalışmalar sonucunda, İstanbul"da birçok yürüyüşe ev sahipliği yapan çağlayan, Abide-i Hürriyet Parkı ile bütünleştirilerek, 22 bin metrekarelik yayalaştırılmış bir meydan olacak. çağlayan Kavşağı, Piyalepaşa   Bulvarı, Kağıthane Caddesi, Mecidiyeköy, Okmeydanı, D-100 karayolunun birleştiği noktadaki meydandaki çalışmada, 700 metre uzunluğunda, 13 bin metrekare alt geçit yapılacak.
Hürriyet

çağlayan Meydanı 6 ay trafiğe kapalı

Yoğun trafik yer altına indiriliyor ve çağlayan, kentin en büyük yaya alanına dönüşüyor. 22 bin metrekarelik yaya alanı için İstanbullular, sadece 6 aylık trafik bedeli ödeyecek

çağlayan Meydanı'nda ilk kazma 22 Ekim Cuma günü vuruluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdare ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak yürütülen çalışma kapsamında çağlayan Meydanı'nda trafiğin yeraltına indirilmesine ilişkin projenin inşaat çalışmaları, 22 Ekim Cuma günü başlayacak. 6 ay sürecek çalışmalar sonucunda, İstanbul'da birçok miting ve yürüyüşe ev sahipliği yapan çağlayan, 22 bin metrekarelik yayalaştırılmış alana sahip İstanbul'un en büyük meydanı haline gelecek. İBB'den edinilen bilgiye göre, İstanbul'un en yoğun araç trafiğinin yaşandığı bölgelerden biri olarak bilinen çağlayan Meydanı'nda yayalaştırılması kapsamında, 700 metrelik alt geçit yapılarak trafiğin yerin altına indirilecek. Yayalaştırma ve alt geçit çalışmaları ileride yapılacak metro hattıyla da entegre olacak. çağlayan Kavşağı'ndaki yeni düzenleme dolayısıyla meydan 6 ay trafiğe kapalı kalacak. Plana göre, çağlayan Meydanı etrafında bulunan çampark Sokağı'nın, D-100, Piyalepaşa-çağlayan, Bahçeler Caddesi-çağlayan ve D-100- Piyalepaşa bağlantısını sağlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, projenin üç kurum ile ortak yürütüleceğini belirterek, ''İstanbul, en büyük meydanına kavuşuyor. Adliyenin açılışına yetiştirilecek ve inşaat başladıktan sonra yaklaşık 6 ayda tamamlanacak. Hem hızlı hem büyük bir çalışma olacak'' dedi. İnşaat çalışmaları dolayısıyla ulaşım, meydana açılan cadde ve sokaklarla yönlendirilecek.
Sabah/Zeynel YAMAN

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ