Daire satış sözleşmesi örneği!

Daire satış sözleşmesinde satışın yapıldığı daireye, dairenin satış değerine, verilen kaporaya ve geri kalan bedelin nasıl ödeneceğine ilişkin bilgilere yer veriliyor. Daire satış sözleşmesi örneği ni aşağıda bulabilirsiniz...

Daire satış sözleşmesi örneği!

Kategori: Emlak Terimleri


Daire satış sözleşmesi örneği!


Bir dairenin satışa konu olması halinde alıcı, satıcı ve eğer emlakçı ile çalışılmış ise, emlakçı da dahil olmak üzere bir satış sözleşmenin imzalanması gerekiyor. Sözleşme kapsamında satışın yapıldığı daireye, dairenin satış değerine, verilen kaporaya ve geri kalan bedelin nasıl ödeneceğine ilişkin bilgilere yer veriliyor. Daire satış sözleşmesi örneği ni aşağıda bulabilirsiniz.


Emlak alım satım sözleşmesi olarak adlandırılan bu belgenin imzalanmasından sonra eğer alıcı, satın alma işleminden vazgeçerse verdiği kaporayı geri alamayacak; eğer satıcı satış işleminden vazgeçer ise de kaporayı ve bir kapora miktarı kadar daha tazminat ödemek zorunda kalacaktır.


Daire satış sözleşmesi örneği...


EMLAK ALIM SATIM SÖZLEŞMESİ

CİNSİ : 

İLİ : 

İLÇESİ : 

MAHALLESİ : 

SOKAĞI : 

KAPI NO : 

PAFTA NO : 

ADA NO : 

PARSEL NO : 


ALICI …………… …………… ile SATICI …………………… yukarıda kayıtlı emlağın aşağıda belirlenen koşullarda satılması için anlaşmışlardır. 


1 - SATICI, sahibi bulunduğu yukarıda kayıtlı emlağını (yıllık brüt stopaj dahil) ……………… TL’den satmayı kabul etmiştir. 


2 - Satış bedeline mahsuben, ALICI’dan …………… TL kapora alınmıştır. 


3 - Satış bedelinin ……………… TL’si peşin, geri kalanı da ………… sürede taksitlerle ödenecektir. 


4 - Bu sözleşme imzalandıktan sonra, Borçlar Kanunu’nun 156/2 maddesine göre, taraflardan ALICI, bu emlağı almaktan vazgeçtiği taktirde, verdiği kaparoyu geri alamayacaktır. SATICI bu emlağı satmaktan vazgeçerse, kaparoyu iade edecek ve kaparo miktarı kadar daha tazminat ödeyecektir. 


5 – ALICI ve SATICI, kendilerine bu sözleşmeyi sağlayan  Emlak  KOMİSYONCUSU’na sözleşmenin imzasından itibaren, gerçek satış bedeli üzerinden yüzde ……………………… + KDV tutarında hizmet ücreti ödemeyi kabul ederler. 


6 – Anlaşmazlık halinde haksız olan taraf, bu sözleşmede yazılı tazminatlarla birlikte  diğer tarafın maruz kalacağı her türlü zarar, ziyan, mahkeme ve icra masrafları ile vekalet ücretini de ödeyecektir. 


7 – Bu sözleşmenin uygulanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın giderilmesinde ………… ………… Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.


……/……/2013

ALICI 

EMLAK KOMİSYONCUSU

SATICITapu işlemleri takip sözleşmesi!
Bağımsız bölüm satış sözleşmesi!
Daire satış sözleşmesi feshi!
Gayrimenkul satış sözleşmesi şekil şartı!Nagihan AKDAŞ/Emlakkulisi.com


emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ