Defne Samyeli: Susma hakkımı kullanıyorum

Defne Samyeli eşinin kendisi hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili "Susuyorum çünkü çocuklarımın babası" dedi

Defne Samyeli: Susma hakkımı kullanıyorum

Kategori: Proje Güncel

Eşi Eren Talu'nun kendisini aldatmakla suçladığı Defne Samyeli, “Karşımdakinin çocuklarımın babası olduğunu kendime tekrar tekrar hatırlatmak zorunda kalıyorum” dedi.

Türkiye eski güzeli Defne Samyeli ile 14 yıllık eşi mimar Eren Talu arasındaki boşanma davasında ortalık karıştı. Üç hafta önce bir kadınla samimi şekilde görüntülenen ve ardından Samyeli'nin kendisine psikolojik şiddet uyguladığını ve aldattığını iddia ederek 1.5 milyon TL'lik boşanma davası açtığı Talu, eşine karşı savaş açtı. Samyeli'nin kendisini aldattığını ileri süren Talu, eşinin tazminat ve çocuklarının velayeti konusundaki taleplerinden vazgeçmezse ihaneti kanıtlayacağını da öne sürdü. Talu, eşinden 500 bin TL manevi tazminat talebinde de bulundu. Samyeli'nin hakkında üç ay evden uzaklaştırma kararı aldırdığı Talu otelde kalıyor.

Hatemi'yi eleştirdi
Hakkında çıkan haberleri şaşkınlıkla okuduğunu belirten Defne Samyeli ise Milliyet'e yaptığı açıklamada, “Benim de konuşacağım gün gelecek. Şimdilik yargı sürecini etkilememek için susma hakkımı kullanıyorum. Karşımdakinin çocuklarımın babası olduğunu kendime tekrar tekrar hatırlatmak zorunda kalıyorum ve ancak bu şekilde sakinleşebiliyorum” dedi.

Yargı süreci tamamlanana kadar sessizliğini korumayı düşündüğünü belirten Samyeli, eşinin ihanet iddiaları için de, “Eren'in avukatı Kezban Hatemi biliyorsunuz. Bütün bunlar onun başının altından çıkıyor. Şaşkınım ama şimdilik konuşmama kararım var” diye konuştu.

‘İddialar doğru değil'
Samyeli'nin avukatı Ayşegül Andıç ise “Bize henüz Eren Bey'in karşı davasıyla ilgili bir bilgi ulaşmadı. Hafta başı konuyu ele alacağız ama şu süreçte Defne Hanım, özellikle iki çocuğunun ruh sağlığını düşündüğü için susma kararı aldı. Karşı tarafın sözleri onları bağlar. Bu iddiaların hiçbiri doğru değil” şeklinde konuştu.
Avukat Kezban Hatemi ise Eren Talu'nun henüz kendisine vekâlet vermediğini söyledi. Hatemi, “Eren Talu'nun karşı dava dilekçesini siz mi hazırladınız?” sorusuna ise “Yorum yok” yanıtını verdi.

Sibel Can'ın da avukatı
Yüksek tazminatlı boşanma davalarıyla ünlü avukat Kezban Hatemi'nin adı yakın zamanda iki davada daha geçti. Hatemi, Cem Hakko tarafından aldatılan Betina Hakko'nun boşanma davasına bakmış ve Betina Hakko'nun boşanma karşılığı toplam 17 milyon TL tazminat almasını sağlamıştı. Tazminat, Türkiye'deki en büyük tazminatlardan biri olarak dikkat çekmişti. Hatemi son dönemde de eşi Sulhi Aksüt'ün özel kasasının kilidini kırıp 250 bin dolarını aldığını iddia ederek boşanma davası açan Sibel Can'ın avukatlığını yapıyor.
Milliyet

İlgili haber:

Mimar Eren Talu: ‘Eşim sadakatsiz!'

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

‘Senin hayatını söndürürüm' 
 
Eren Talu'nun sadakatsizlikle suçladığı eşi Defne Samyeli bu iddiaya yanıt verdi!

“Beni 'Senin hayatını söndürürüm, rezil ederim, bir daha TV'ye çıkamazsın' diye tehdit ediyordu”

Spiker Defne Samyeli ile mimar eşi Eren Talu arasında sular durulmuyor. Talu'nun eşini sadakatsizle suçlayıp karşı dava açması taraflar arasındaki gerginliğini iyice arttırdı. Samyeli boşanma davası açtığı Talu'nun ihanet iddialarına avukatı Ayşegül Andıç aracılığıyla cevap verdi. Talu'nun tüm iddialarını yalanlayan avukat Andıç VATAN'a açıklamalar yaptı: Talu'nun iftira niteliğindeki iddialarına karşı tüm hukuki yollara başvuracağız. Elbette ki böyle bir iftirayla karşı karşıya kaldığı için, üstelik bu iftirayı dile getiren de yıllardır her koşulda yanında olduğu, maddi manevi desteklediği 14 yıllık eşinden geldiği için çok üzgün. Eren Talu hakkında hiç açıklama yapmamasının sebebi, çocuklarının yıpranmaması, geçmişine ve evliliğine olan saygısını korumak istemesinden kaynaklanıyor. 

Eren Talu'nun bu hukuken iftira ve hakaret niteliğini taşıyan açıklamalarının tazminat ve nafaka ödememe gayretinden kaynaklandığı açıktır. Bu hareketler korkutma ve sindirme amacı taşımaktadır. Özellikle bu sebeple hiçbir davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Yarın (bugün) sabahtan itibaren bütün yasal haklarımız için harekete geçeceğiz. Mahkeme, uzaklaştırma kararını sunduğumuz deliller üzerine müvekkilimi korumak için verdi. Eren Bey'in Defne Hanım'ı basın, telefon, elektronik haberleşme araçlarıyla rahatsız etmesi ve eve yaklaşması kesinlikle yasak. Bunu şu anda ihlal ediyor. Biz konuşma ve uzaklaştırma yasağını, şimdiye kadar Talu'nun yaptıklarını belgeleyerek, bunun için aldık. Çünkü Defne Hanım 'Senin hayatını söndürürüm, Basına rezil ederim, bundan sonra televizyona çıkamazsın“ şeklinde tehdit ediliyordu.
Takdir kamuoyunun

Müvekkilimin seviyeli ve düzgün yaşam biçimi herkesin malumudur. Ancak mimar Eren Talu'yla ilgili son günlerde basında fotoğraflarıyla yer alan müvekkilimin de bu yıl içerisinde yeni vakıf olduğu gerçekler göz önüne alındığında aynı şeyi Talu için söylemek mümkün değil.”

‘İHANETİN BELGESİ VAR' DEMİŞTİ

EREN Talu'nun Heaven isimli bar çıkışı bir kadınla çekilen fotoğrafları evliliğinin sonunu getirmişti. Samyeli 'psikolojik şiddet görüyorum' diyerek boşanma davası açıp, 1 milyon 500 bin TL'lik tazminat talebinde bulunmuştu. Eren Talu da 3 gün önce mahkemeye sunduğu cevap dilekçesinde eşini sadakatsizlikle suçlayıp ” Çocuklarımın velayetini bana vermezse ve tazminat davasından vazgeçmezse bu ihanetin delilerini mahkemeye sunacağım. Elimde telefon kayıtları var“ demişti. 
Vatan/Gülşen Yüksel

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ