Doğtaş Çocuk Resim Yarışması sonuçları açıklandı!

Ödül töreni, Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Murat Doğan, Doğtaş yetkilileri, ünlü Ressam Bedri Baykam'ın jüri başkanlığını üstlendiği yarışma jüri üyeleri ve kazanan öğrencilerle birlikte Taksim Piramid Sanat'ta gerçekleşti

Doğtaş Çocuk Resim Yarışması sonuçları açıklandı!

Kategori: Ticari

Mobilya sektörünün en beğenilen şirketi seçilen Doğtaş’ın düzenlediği Çocuk Resim Yarışması’nın Ödül Töreni 25 Ocak tarihinde Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Murat Doğan, Doğtaş yetkilileri, ünlü Ressam Bedri Baykam’ın jüri başkanlığını üstlendiği yarışma jüri üyeleri ve kazanan öğrencilerle birlikte Taksim Piramid Sanat’ta gerçekleşti.  

 

Doğtaş’ın çocukların hayallerini desteklediği ve renkli dünyalarını daha da renkli hale getirmek için her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çocuk Resim Yarışması’na bu yıl Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden binlerce resim geldi. Jüri Başkanlığını ünlü Ressam Bedri Baykam’ın üstlendiği yarışmada resimleri; Ressam ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi Yusuf Taktak, Ressam ve Çocuk Resim Öğretmeni Safiye Mine Erdurak, Ressam Barış Sarıbaş ve Doğtaş Tasarım Müdürü Yılmaz Seber değerlendirdi. 

 

25 Ocak tarihinde Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Murat Doğan, Doğtaş yetkilileri ve ödül kazanan öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Murat Doğan, “Ürün ve tasarımlarımızla evlere estetik değer katan Doğtaş markası olarak Çocuk Resim Yarışmamızı düzenledik. Yarışmayı, çocuklarımızın hayal gücüne destek olmak amacıyla geliştirdik. Büyük şehirlerle birlikte Anadolu’nun dört bir yanına gönderdiğimiz duyurular, ilköğretim öğrencileri arasında büyük heyecan ve ilgiyle karşılandı. Ülkenin her yerinden binlerce resim geldi. Gösterilen ilgi, çocuklarımızın potansiyelini açığa çıkarma bakımından doğru bir yarışma geliştirdiğimizin kanıtıydı. Yarışmamızda dereceye giren sevgili çocuklarımız, yaptığınız çalışmalar Doğtaş ailesi olarak bize gerçekten gurur verdi. Bu mütevazı ödüllerin sizi daha da motive edeceği ümidiyle hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Doğtaş olarak, yarışmamızı her yıl düzenleyip siz çocuklarımızın hayallerine destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Değerlendirme sonrası gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren ilk 5 çocuğa Doğtaş’tan dilediği yeni nesil odası takımı hediye edildi. Yarışmada ilk 5 ödülünü; Ankara’dan Begüm Üçgüler, Düzce’den Büşra Tekin, Düzce’den Furkan Kaşık, İzmir’den Ege Özcan, İzmir’den Yasmin Önder alırken, jüri özel ödüllerini ise; Antalya’dan Arif Balaban Kaptan, Samsun’dan Azmi Oğuz, Yalova’dan Gökhan Bahadır Özen, Sinop’tan Gülçin Çalışkan, Kocaeli’den Sude Akgün kazandı. Ayrıca, çeşitli illerden 20 çocuğa da sürpriz hediyeler verildi.

 

Türk mobilya sektörünün yenilikçi markası Doğtaş, çocukların hayallerini “Doğtaş Çocuk Resim Yarışması 2011” ile destekledi. Çocukların hayallerindeki odayı çizeceği Doğtaş Çocuk Resim Yarışması, 21 Kasım – 6 Ocak tarihleri arasında tüm Türkiye genelindeki ilköğretim okullarında geçerli oldu. Yarışma, 6-11 yaş arasındaki ilköğretim öğrencilerini kapsadı.

 

Başkanlığını ünlü Ressam Bedri Baykam’ın yaptığı yarışma jürisi; Ressam ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi Yusuf Taktak, Ressam ve Çocuk Resim Öğretmeni Safiye Mine Erdurak, Ressam Barış Sarıbaş ve Doğtaş Tasarım Müdürü Yılmaz Seber’den oluştu. 

 

Yarışmaya  İstanbul  ,  İzmir  ve Ankara’da yaşayan çocukların yanı sıra, Kayseri, Konya,  Trabzon,  Çanakkale, Bursa, Gaziantep, Rize gibi Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden öğrencilerin yoğun ilgisi ve katılımı gerçekleşti. 

 

Doğtaş

 

 

1972 yılında Çanakkale’de kurulan Doğtaş Mobilya, oturma gruplarından yemek odalarına, genç ve çocuk mobilyalarından, yatak odalarına ve Türkiye’nin ilk CE Medikal Sınıfı belgeli yataklarına kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle, uluslararası kalite standartlarında üretilen özgün tasarımlı modelleri ve fonksiyonellikle şıklığı birleştiren modern çizgili ürünleriyle, sektöründe fark yaratmıştır. Kalite ve tasarım konusunda sektöre birçok yenilik getiren Doğtaş, TS, ISO 9000, E-1 gibi sistem belgelerine de sahiptir. Ayrıca 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile de yurtdışı atılımlarına hız vermiştir. Doğtaş Mobilya, bugün 100’ü aşkın mağazası ile yurt içinde 130 satış noktası, yurt dışında 65 ülke ihracatı ve 92 mağazası ile büyümeye devam etmektedir. Doğtaş, Capital dergisinin 2011 yılı Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması sonucuna göre sektörünün en beğenilen birinci şirketi seçilmiştir.

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ