Sancaktepe Ege Boyu hakkında 35 soru 35 cevap!

Sancaktepe'de hayata geçirilen Ege boyu projesinde fiyatlar güncellenme aşamasında. Projede minimum 5 bin lira peşinat ödeyerek konut sahibi olma fırsatı sunuluyor

Sancaktepe Ege Boyu hakkında 35 soru 35 cevap!

Kategori: Konut
Firma: Eviya Gayrimenkul
Proje: Ege Boyu

1- Projenin adı: Ege Boyu

2- Projenin lokasyonu: Sancaktepe

3- Yapan şirket:  Eviya Gayrimenkul  Geliştirme ve Yatırım Anonim Şirketi

4- Satış pazarlama sorumlusu: Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı: Gökhan Ataç, Satış Koordinatörü: Tuba Köse, Pazarlama Müdürü: Yavuz Can Onarlı

5- İnşaata başlama tarihi: Haziran 2012

6- Teslim tarihleri:İlk etap Haziran 2014

7- Tüm inşaatı bitirme tarihi:2014

8- Toplam arsa alanı: 40 bin 548 metrekare

9- Toplam inşaat alanı: 114 bin 390 metrekare

 

10- Satılabilir inşaat alanı:70 bin metrekare

11- Blok sayısı:17 blok

12- Blokların kat yüksekliği:1 ila 12

13- Projenin manzarası:Tüm daireler Ege bitkileriyle süslü geniş peyzaj ve meydanlara bakıyor.

14- Engelliler için neler düşünüldü: Ortak alanlarda merpen yerine rampalar kullanıldı, asansörler engellilerin arabalarıyla girebilecekleri şekilde düşünüldü, blok girişleri hem düz yapıldı.

15- Toplam konut sayısı:644 konut

16- Konutların tavan yüksekliği:3,25 metre ile 3,75 metre arasında.

17- Konutlarda klima ya da beyaz eşya var mı: Hayır

18- Projede aidatlar ne kadar:Henüz site yönetimi kurulmadığı için aidatlar belli değil.

19- Konut tiplerinin minimum ve maksimum fiyatları: Projenin fiyatları güncelleme aşamasında.

 

20- Banka kredili ödeme planı: Minimum peşinat 5.000 TL. Vakıfbank’dan kredi kullanılabiliyor.

21- Firma bünyesinde ödeme planı: Müşteriler ev fiyatının yüzde 65 için yüzde 0,72 vade farkı ile 96 ay banka kredisi kullanabiliyor. Yüzde 35’ini ise firma bünyesinde vadelendirebiliyorlar. Banka kredisi ile ev almayı tercih etmeyen müşteriler firma bünyesinde vade farksız 48 ay ödeme seçeneğinden yararlanabiliyor. Ege Boyu’nda minimum 5 bin TL peşinatla konut sahibi olunabiliyor.

22- Projenin mimarı:Peyzaj Mimari: Deniz Aslan

23- Projenin avantajları: Ege’nin mimarisi ve peyzajından ilham alınarak tasarlanan EgeBoyu’nda Ege’nin en güzel yöreleri  İstanbul  ’a taşınıyor. Tüm proje ve meydanların etrafını dolaşan tam 1020 metre uzunluğunda bir bisiklet yolu bulunuyor. Alışılmış site yerleşim mantığının dışına çıkarak birbirini tekrar eden binalar yerine farklı blok tiplerinin farklı meydan ve sokaklarda toplandığı, insanın keşfetme duygusunu harekete geçirecek bir yerleşim ve doku oluşturuyor.

24- Sosyal alanlar:Meydanlar:  Alaçatı Meydanı, Foça Meydanı, Cunda Meydanı, Asos Meydanı, Bitez Meydanı, Dalyan Meydanı. Ege Çarşısı: Market, eczane, kuaför, kuru temizleme, terzi, restoran. Bahçeler: Lavanta, üzüm bağı, zeytinlik, bitki labirenti, sakız ağacı, ıhlamur ağacı. Spor aktiviteleri için ise tenis kortları, yürüyüş ve koşu yolları, fitness merkezi, welness / SPA, Türk hamamı-sauna, açık/kapalı yüzme havuzu, çok amaçlı spor sahası, bisiklet yolu, yoga/pilates meydanı bulunuyor. Süs havuzları, çocuk kulübü, toplantı odaları ve doğal göl sosyal alanların farklı konseptlerini oluşturuyor.

  

25- Otopark kapasitesi:3+1 ve 4+1’ler 2 adet, diğer ev tiplerinde ise birer otomobil park yeri bulunuyor.

26- İnşaat yapım tekniği:Konvansiyonel betonarme sistem

27- Deprem güvenliği: Deprem yönetmeliğine uygun

28- Projeye en yakın okullar ve mesafeleri:ST. Joseph Küçük Prens ilköğretim okuluna 2 km, Özel Birikim Kolejine(Fen Lisesi) 1 km,  Samandıra İ.Ö.O 500 metre mesafede, Samandıra Lisesi 1 km mesafede, Samandıra Endüstri Meslek Lisesi ise 1 km mesafede yer alıyor.

29- Projeye en yakın hastaneler ve mesafeleri:Özel Şifa polikliniği 3 km mesafede, Sultanbeyli Devlet Hastanesi 2 km mesafede yer alıyor.

30- Projeye en yakın alışveriş merkezleri ve mesafeleri:Projenin içerisinde Bitez mahallesinde yer alan Ege çarşısında hem projenin hem de bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak 28 tane ticari birim yer alıyor.

31- Projenin ana yollara ve toplu ulaşıma olan mesafesi:EgeBoyu Şile otoyolu ve TEM otoyolu arasında yer alıyor. Tem Otoyolu'na 1 km, Şile otoyoluna 2 km, Sabiha Gökçen havaalanına ise 12 km mesafededir.

32- Projenin açık adresi:EgeBoyu satış ofisi Osman Gazi Caddesi Sancaktepe ilçe jandarma karşısı Sancaktepe/İstanbul

33- Satış ofisinin açık adresi:EgeBoyu satış ofisi Osman Gazi Caddesi Sancaktepe ilçe jandarma karşısı Sancaktepe/İstanbul

34- Satış ofisinin telefon numarası:0216 313 19 19

35- Projenin web sitesi:www.egeboyu.com


 

0216 313 19 19

www.egeboyu.com

Gülay ODABAŞI


projeye sor

emlakkulisi yasal uyarı

Etiketler
GÜNDEM
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ