04.03.2015 17:13

X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç


hereko çimentaş

hereko çimentaş

Türkiye'de 2001 yılında yaşanan büyük finansal krize rağmen çimento sektörüne yatırım yapma kararı alan ve 10 Eylül 2001 tarihinde çimentaş çoğunluk hisselerini satın alarak Türkiye pazarına giren Cementir Holding, Türkiye'de 10 yılmı tamamladı


hereko çimentaş

hereko

 

Grup, 240 milyon dolar bedel üzerinde gerçekleştirilen satın almayı takiben, 2005 yılında TMSFden Edirne Lalapaşa Fabrikası ile 2006 yılında Oyak-Gama ortaklığından Elazığ çimento Fabrikası'nı bünyesine kattı. Böylelikle İzmir ve Kars çimento Fabrikaları ile birlikte grubun entegre çimento üretim tesis sayısı 4'e ulaştı.

çimentaş'tan yapılan açıklamada, şirketin modernizasyon ve kapasite artışına yönelik yatırımlar sonrası bugün 4 milyon ton klinker kapasitesi ile ülkenin önde gelen çimento grupları arasında yer aldığı belirtildi. Ege Bölgesi ağırlıklı olmak üzere 15 farklı noktada hizmet veren çimbeton markası ile hazırbeton sektöründe faaliyet yürütüldüğü kaydedilen açıklamada, çimentaş'ın vizyonu doğrultusunda eğitime, sanata ve spora destek olmayı da sürdürdüğü vurgulandı.

çimentaş'ın açıklamasında şunlar kaydedildi: 'Cementir Hoiding'in ilk yurtdışı açılımı olan...

Künyeİletişim

2007 - 2015 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Flash Haber

Gayrimenkul sektöründe şimdi yatırım zamanı!