01.03.2015 17:07

X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç


plato avm

plato avm

Alışveriş merkezlerinin (AVM) sayısı hızla artınca sektörde yönetici sorunu yaşanmaya başladı.


plato avm

plato

Yerli ve yabancı yatırımcıların peşpeşe açtığı AVM'leri idare edebilecek tecrübeli ve nitelikli yönetici sayısının az olması transferleri de beraberinde getiriyor.  

Bir yıl içinde 15 yöneticinin yer değiştirmesi, bu sorunun bir süre daha devam edeceğinin göstergesi olarak yorumlanıyor. Konuyla ilgili olarak CNBC-e Business dergisinin hazırladığı habere göre, 2010 yılına kadar 150 yeni alışveriş merkezinin açılacak olması üst düzey yönetici sorununun bir süre daha gündemde kalacağını gösteriyor. Alışveriş merkezlerinin güvenliğinden otoparkına kadar son derece geniş bir hizmet kapsamının bulunması ve artan rekabet ortamı söz konusu tesislerin profesyonel mantıkla yönetilmesini zorunlu kılıyor. Tüketicilerin nabızlarının sürekli tutulmasını ve rekabet analizini iyi yapmayı gerektiren bu sektörde en önemli başarı kıstası müşteri sayısını yüksek tutmaktan geçiyor. Yüksek ziyaretçi sayısı, mağaza kiralayan işletme sahiplerini ve dolayısıyla toplam...

Künyeİletişim

2007 - 2015 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Flash Haber

Gayrimenkul sektöründe şimdi yatırım zamanı!