2b  taşınmazı

2b taşınmazı iadesi nasıl olur

2B iade işlemleri kapsamında Milli Emlak Genel Müdürlüğü' nün açıkladığı bölümler, iade edilecek taşınmazlar, başvuru süresi ve bedel, iade hakkından yararlanacak kişiler adı altında anlatılıyor...

2B arazi satışları

2B arazi satışları imar affında

CHP'li Topuz: ''Hükümet, düzenlemeler yapsa bile, 2B'lerin satışını görmeye ömrü yetmeyecektir'' dedi.

TMSF, 152 taşınmazı

TMSF, 152 taşınmazı satışa çıkarıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) muhammen bedelleri 90 milyon YTL' yi aşan 152 taşınmazı, 15 Nisan 2008 Salı günü satışa çıkaracak.

25 milyar dolarlık

25 milyar dolarlık 2B satışı için düğmeye basılıyor

Hükümet, orman niteliğini yitirmiş arazilerin satışına ilişkin 2B düzenlemesini önümüzdeki yıl başında yapılacak yerel seçimlere yetiştirmek istiyor.

2B paketi ikinci

2B paketi ikinci kez raftan iniyor

Hükümet, Hazine'ye 25 milyar YTL kaynak sağlayacak 2B arazileri için yeniden harekete geçti. Çevre ve Orman Bakanlığı, ormanlık alan vasfını yitirmiş bu arazilerin satışıyla ilgili çalışma başlattı.

2B arazileri devlete

2B arazileri devlete 100 milyar $ kazandırır

İstanbul Emlak Komisyoncuları Başkanı Sabri Ateş, orman vasfını yitirmiş arazilere yönelik "2B Yasası"nın bir an önce çıkması gerektiğini belirterek, bu arazilerden devletin kasasına 100 milyar dolar girebileceğini söyledi.

TMSF 149 taşınmazı

TMSF 149 taşınmazı satışa çıkaracak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) muhammen bedelleri toplamı 55 milyon YTL olan 149 taşınmazı müzayede ile satışa çıkardı.

Arsa arayan inşaatçının

Arsa arayan inşaatçının gözü 2B'de

Hükümetin 2B arazilerini yeniden gündemine alması özellikle İstanbul'da yeni projeler için arazi sıkıntısı yaşayan inşaat firmalarını sevindirdi.

2B ye yeni

2B'ye yeni formül

Orman vasfını yitirmiş, üzerinde yapıların bulunduğu 2B arazilerinin satışı için yeni bir formül üzerinde çalışılıyor. Hazırlanan taslağa göre bu araziler ayrı ayrı ve şeffaf ihalelerle satılacak. Böylece tartışmalar bitecek


2b taşınmazı iadesi nasıl olur

2b  taşınmazı


Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, 2B iade işlemleri konusunu iade edilecek taşınmazlar, başvuru süresi ve bedel, iade hakkından yararlanacak kişiler olarak üç bölümde açıklıyor.


İade edilecek taşınmazlar!


Tapu ve kadastro, imar mevzuatına göre kişiler adına oluşturulan ve 2B kapsamında kalması nedeniyle tapuları iptal edilenler iade işlemlerini gerçekleştirecek.


Devlet tarafından; satılan, dağıtılan, trampa edilen, iskanen verilen, özelleştirme suretiyle satılan veya hisseleri devredilen yerlerden tapuda kişiler adına kayıtlı iken 2B kapsamında kalması nedeniyle tapuları iptal edilenler de iade işlemlerini gerçekleştirecek.


İade hakkından yararlanacak kişiler!


2B iade işlemleri kapsamında iade hakkından, taşınmazların en son kayıt malikleri veya kanuni mirasçıları yararlanabilecek.


Başvuru süresi ve bedel!


2B yasasının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren iki yıl içinde yani 28 Nisan 2014 tarihine kadar başvuru yapılması gerekiyor. 2B iade işlemlerinde başvuru ve satış...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss