X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç

acele kamulaştırma

acele kamulaştırma bedeli

Kamulaştırma uygulamasına hız kazandırmak için acele kamulaştırma yöntemine gidilebiliyor. Peki acele kamulaştırma nedir?

Acele kamulaştırma kararı

Acele kamulaştırma kararı nedir?

Acele kamulaştırma kararı nedir?: Büyük, önemli ve ivedilik yatırım süreçlerinde idareye taşınmazlarla ilgili tasarrufta bulunabilme imkânı sağlayan bir süreçtir. Kamulaştırma esnasında yürütülen davanın hızlı sonuçlanmasını sağlıyor...

Kamulaştırma bedeli tespiti

Kamulaştırma bedeli tespiti nasıl yapılır?

Kamulaştırma bedeli tespiti nasıl yapılır?:Kamulaştırma projesi kapsamında bilirkişi kurulu oluşturuluyor ve bu kurul kamulaştırılacak malı inceleyerek bedeli belirleyecek ölçütleri belirliyor.Belirlenen ölçütlere göre kamulaştırma bedeli tespit ediliyor.

Acele kamulaştırma

Acele kamulaştırma nedir?

Kamulaştırma uygulamasına hız kazandırmak için acele kamulaştırma yöntemine gidilebiliyor. Peki acele kamulaştırma nedir?

Rize de vatandaşlara 60

Rize'de vatandaşlara 60 milyon TL kamulaştırma bedeli ödenecek!

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Güney Çevre Yolu çalışmaları kapsamında vatandaşlara 4 kilometrelik alanda yaklaşık 60 milyon lira kamulaştırma bedeli ödenecek...

2 B Yasası

2 B Yasası yürürlüğe girdi: Kamulaştırma bedeli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na aktarılacak!

Yeni iskan edilecek alanda hak sahiplerine verilecek bina, arsa ve arazilerin bedellerinin borçlandırılması ve trampasında kullanılması gereken kamulaştırma bedeli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ilgili hesabına aktarılacak

Diyarbakır ve Mardin de

Diyarbakır ve Mardin'de acele kamulaştırma kararı alındı!

Diyarbakır ve Mardin'deki bazı bölgelerde acele kamulaştırma kararı alındı. Kamulaştırmalara ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, yayımlandı!

Pamukçay Barajı inşaatı

Pamukçay Barajı inşaatı için acele kamulaştırma yapılacak!

GAP Silvan 1. Merhale Projesi kapsamındaki Pamukçay Barajının yapımı amacıyla kamulaştırma yapılacak. Bakanlar Kurulu Kararı, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı...

Madımak Oteli nin kamulaştırma

Madımak Oteli'nin kamulaştırma bedeli özel idare hesabında

Devlet Bakanı Faruk Çelik, "Madımak Oteli'nin kamulaştırma bedeli, bugün itibarıyla özel idare hesabına aktarıldı" dedi.

 


acele kamulaştırma bedeli

acele kamulaştırma


Kamulaştırma Kanunu'na göre acele kamulaştırma davaları açılabiliyor. Bu davalarda amaç, kamulaştırmayı yapacak kurumun kamu yararını gözettiği için uygulamanın gecikmesini önlemek oluyor.


Süreç nasıl işliyor?

Acele kamulaştırma davası açıldığı durumlarda, öncelikle mahkeme bir bilirkişi kurulu atıyor. Böylelikle taşınmazın acele el koyma bedeli belirleniyor. Daha sonra ise kamulaştırma yapacak kuruma belirlenen bedelin mal sahibinin hesabına bloke etmesi için zaman tanınıyor. Kurumun bedeli yatırmasını takiben mahkeme taşınmaza acele el konması kararını alıyor.


Dava sonrası...

Sürecin yukarıdaki gibi işlediği acele el koyma davasından sonra kamulaştırmayı gerçekleştirecek kurum mal sahibiyle satın alma usulü yöntemi konusunda anlaşmaya gitmeye çalışacaktır. Ancak bundan sonuç alamazsa, Kamulaştırma bedelinin tespiti ve tescil davasını açacaktır.


Kısmi kamulaştırma nedir?

Acele kamulaştırma nedir? dedikten sonra kısmi kamulaştırmanın ne demek olduğuna da değinelim. Kamulaştırmayı yapacak kurumun, el koyduğu taşınmazın...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss