X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç

adapazarı

adapazarı depremi

1967 yılındaki depremden 32 yıl sonra 17 Ağusos 1999 tarihindeki Marmara depreminde ikince kez yıkılan Adapazarı'nda, mevcut yerleşim biriminin bulunduğu alanın zemininde aşırı sıvılaşma olması ve deprem riskinin devam etmesine rağmen kent halkı buradan k

Selami Özçelik: Türkiye

Selami Özçelik: Türkiye depremden ders çıkarmadı!

TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı Selami Özçelik, Türkiye'nin yaşadığı depremlerden ve binlerce can kaybından hala ders çıkarmadığını savundu

 Adapazarı son

Adapazarı son yıllarda Arap yatırımcıların gözdesi oldu!

İstanbul'a yakınlığı ile öne çıkan Adapazarı'nda, 1999 Marmara depreminin ardından konut sahasında önemli adımlar atıldı

Adapazarı Şeker Fabrikası

Adapazarı Şeker Fabrikası 200 bin metrekarelik arsa satacak

Adapazarı Şeker Fabrikası, Sakarya'da 200 bin metrekarelik taşınmazı satışa çıkardı.

Adapazarı`nda kır kahvesi

Adapazarı`nda kır kahvesi yapım ve işletilmesi ihalesi

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki alanın kır kahvesi yapılması kaydıyla kira bedeli karşılığında 10 yıl süreyle işletilmesi için ihale açtı.

Adapazarı Belediyesi 3

Adapazarı Belediyesi 3 bin konut yaptıracak

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nin yaptıracağı 4 bin konutluk projenin 3 bin tanesini kapsayan ilk etabının ihalesi gerçekleştirildi.

Adapazarı`na 3 bin

Adapazarı`na 3 bin konut

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanlığı arsa bedeli karşılığı gelir paylaşımına dayalı 3 bin konut yaptırmak için ihale açtı.

Adapazarı`na 4 bin

Adapazarı`na 4 bin konut

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Korucuk'ta yapılması planlanan 4 bin konuttan, ilk etabı oluşturacak olan 3 bin tanesinin 22 Ocak'ta ihale edileceğini bildirdi.

Otoyol un Adapazarı fabrikası

Otoyol'un Adapazarı fabrikası satılıyor

Iveco marka araçların üreticisi ve ithalatçısı Otoyol şirketinde Koç Holding ile Iveco arasındaki üretime dönük hesapların kapanmasının ardından, Adapazarı'ndaki üretim tesisi 100 milyon dolara satışa çıkarıldı.

Adapazarı Belediyesi 52

Adapazarı Belediyesi 52 milyon YTL'lik konut yaptıracak

Adapazarı Merkez Belediye Başkanlığı, 52 milyon 948 bin YTL muhammen bedelli konutları yaptırmak üzere kapalı teklif usulü ile ihale açtı.

Adapazarı nda metrekaresi 700

Adapazarı'nda metrekaresi 700 YTL'ye satılık arsa

Adapazarı Merkez Belediye Başkanlığı Semerciler Mahallesi'ndeki 200 metrekare arsayı 1 milyon 400 bin YTL'ye satışa çıkardı.


adapazarı depremi

adapazarı

Deprem sonrasında şehrin taşınmasına karar verilince yeni yerleşim bölgesine gitmeyen ve şehri terk etmek istemeyenler Adapazarı'nın hemen yanında bulunan ve bir süre önce ilçe olan Serdivan'a yerleşmeye başladı. 2003 ile 2009 yılları arasında yerleşim alanı olarak tercih edilen Serdivan ilçesinde 5 bin 971 mesken 631 işyeri için ruhsat verildi. Şu anda 1406 inşaat da ruhsatlı olarak yükseliyor. Serdivan'da deprem öncesinde 9 bin 500 olan konut sayısı depremin 10'uncu yılında 17 bin 503'e ulaştı. Nüfusu ise 1999'da 33 bin 678 iken 2009'da 75 bin 582'e yükseldi. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, deprem sonrası belirlenen yeni yerleşim bölgesinin Adapazarı kent merkezine uzak olması nedeniyle halkın Serdivan'ı tercih ettiğini...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss