ankara yenimahalle belediyesi mehmet akıf ersoy mahallesı kentsel dönüşüm


ankara yenimahalle belediyesi mehmet akıf ersoy mahallesı kentsel dönüşüm

ankara yenimahalle belediyesi
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yaklaşık 15 gün önce yıkımına başlanan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi sakinlerinin ev sahibi olması için bütün gücüyle çalışacaklarını ve başaracaklarını belirterek, "Bugün bize sitemle bağıranların yarın ´Allah razı olsun´ diyeceklerine de yürekten inanıyorum" dedi.
        
Yaşar, Yenimahalle ilçe belediyesince hayata geçirilen "Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının söz konusu mahalledeki vatandaşların sağlıklı evlerde oturmalarını sağlamak olduğunu belirtti.
        
Mahalle sakinlerinin 2007´de "Kentsel Dönüşüm Projesiyle" ilgili anlaşmaları yaptıklarını anımsatan Yaşar, o dönemde anlaşma yapılmayan yaklaşık 80 kişiden çoğunun hak sahibi olmadığını, yıkıma karşı çıkanların da bu kişiler olduğunu ifade etti.
        
"Yenimahalle Belediyesi olarak bizim yeni bir plan yapma yetkimiz yok. Kentsel dönüşüm projesi daha önceden hazırlanmış" diyen Yaşar, Eylül ayında yapılacak ihaleyle burada konut yapımına başlanacağını, konutların...