arsada emsal ne

arsada emsal ne demek

Herhangi bir arsa üzerinde hayata geçirilecek yapı projeleri, arsa emsal değerine göre belirlenen boyutlarla şekil alıyor. Buna göre arsada emsal nedir, arsada emsal nasıl hesaplanır?

Arsa emsal gabari

Arsa emsal gabari nedir?

Birbirleri ile ilişkili terimler olan emsal ve gabari nedir? Arsa emsali ve arsa gabarisi, inşaatı yapılacak yapının sınırlarını belirliyor. Arsa emsal gabari nedir? İşte yanıtı...

Emsal inşaat alanı

Emsal inşaat alanı nasıl hesaplanır?

Bir arsa üzerinde ne kadar alana sahip ve kaç katlı olarak yapı inşa edilebileceğinin sınırları imar durum belgesinde yer alan bilgilere göre belirleniyor. Buna göre emsal inşaat alanı nasıl hesaplanır?

Arsada emsal

Arsada emsal nedir?

Herhangi bir arsa üzerinde hayata geçirilecek yapı projeleri, arsa emsal değerine göre belirlenen boyutlarla şekil alıyor. Buna göre arsada emsal nedir, arsada emsal nasıl hesaplanır?

Emsal ne

Emsal ne demektir?

Hukukta, kural olarak hiyerarşi gereğince önce kanuna, sonra mahkeme ve emsal yargıtay kararlarına bakılan emsal ne demektir?

Türkiye de deprem için

Türkiye'de deprem için ne yapılıyor?

En yetkili ağızlardan birisi uyarıyor: Dış görünüşüne bakarak ev almayın! Türkiye'de deprem için neler yapılıyor? İstanbul, Ankara ve İzmir'de son durum ne?

Mortgage sisteminde bundan

Mortgage sisteminde bundan sonra ne olacak?

SPK Başkanı Turan Erol mortgage sisteminin bundan sonraki etkilerini, faizlerin ne olacağını ve sistemle ilgili tüm merak edilenleri anlattı.

Japon Yeni ne endeksli

Japon Yeni'ne endeksli konut kredisi

Türkiye'nin yeni bir mortgage ürünü daha oldu. Faiz oranı dolar ve eurodan çok daha düşük olan Japon Yeni'ne endeksli krediyi hangi banka veriyor? Faiz oranları ne?

TEKFEN in yeni planları

TEKFEN'in yeni planları ne?

TEKFEN'in CEO'su Erhan Öner inşaat ve emlak piyayası hakkında ne düşünüyor? Son gelişmeleri nasıl değerlendiriyor?

Balık-ekmek teknesi ne

Balık-ekmek teknesi ne kadara kiralanır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eminönü'nde 3 balık-ekmek teknesi kiralayacak. Tahmini bedeli ne kadar? İhaleye katılma şansınız var mı?


arsada emsal ne demek

arsada emsal ne

Arsada emsal nedir?

Emsal değeri, kat alanı katsayısı (KAKS) olarak karşımıza çıkıyor. Arsada emsal nedir, sorusunun yanıtına gelince; arsada emsal değeri inşaatına başlanacak yapıların kesin sınır ve kat sayılarını belirliyor.


KAKS değeri, belediye tarafından belirleniyor. KAKS değerine ilişkin bilgiler, yine belediye tarafından hazırlanan imar durum belgesi kapsamında yer alıyor. KAKS hesabına arsa alanı üzerindeki tüm alanlar dahil edilmiyor. KAKS hesabına dahil edilmeyen alanlar aşağıda sıralanıyor;


KAKS hesabına dahil edilmeyen alanlar:

KAKS; inşaat çalışmalarına başlanacak yapının bütün katlardaki alanları toplamının parsel alanına oranından elde edilen sayı oluyor. Arsada emsal ne demektir, sorusunu yanıtladıktan sonra "Arsa emsal nasıl hesaplanır?" sorusunu yanıtlayalım.


Arsada emsal hesaplama..

KAKS sayısı, katlar alanı bodrum kat, asma kat, çekme ve çatı katı ve kapalı çıkmalar dahil kullanılabilen bütün katların ışıklıklar çıktıktan sonra kalan...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss