bağcılar metro hattı


bağcılar metro hattı

bağcılar metro


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapımı büyük ölçüde tamamlanan ve test sürüş çalışmaları gerçekleştirilen  Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköyü metrosunda basın mensuplarıyla inceleme gezisi yaptı.


İkitelli Sanayi Sitesi"nden Başakşehir"e kadar metro trenini kullanan Başkan Kadir Topbaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada 2005 yılı sonunda başlayan metro hattı inşaatında son aşamaya gelindiğini ve bazı istasyon inşaatlarının tamamlanmasının ardından metro hattının bu yıl içinde hizmete açılacağını söyledi.


Otogar"da havalimanı metrosuyla entegre olan hattın bir ucunun Kayabaşı"na, diğer ucunun Bakırköy İDO İskelesi"ne kadar uzatılacağını ifade eden Topbaş, 'Başakşehir"den 42 dakikada Yenikapı"ya gidilebilecek. Marmaray tamamlandığında ise 55 dakikada Üsküdar"a, 59 dakikada Kadıköy"e, 89 dakikada Kartal"a ulaşabileceğiz. Bugün burada bir tarihe tanıklık ediyoruz. Gelecekte bu metroyu kullanan insanlar bizden ve bugünlerden bahsedecekler. Karşımızdaki yürüyen merdivenlerden hızla inerek işine, okuluna yetişmeye...