banka faiz

banka faiz oranları

Son günlerde gayrimenkul piyasalarında uzmanlarca veya gayrimenkul alıcıları tarafından 'Gayrimenkul fiyatları yükselecek mi, düşecek mi?' sorularına yanıt aranıyor.

Bankalar faizi düşürdükçe

Bankalar faizi düşürdükçe kredide masraflar artıyor

Bankaların kredi verirken eklediği masraflarla en düşük yüzde 1.25 olan faiz yüzde 1.32'ye kadar çıkıyor. 100 bin YTL kredi kullanan vatandaş 2 bin YTL faiz ödüyor.

Bu faizlerle konut

Bu faizlerle konut almak hayal

İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı Zeki Kaldırım, Türkiye'de mortgage sisteminin uygulanabilmesi için faiz oranlarının yüzde 1'in altına inmesi gerektiğini bildirdi

 Hayat Merit

Hayat Merit Life Evleri'nde faiz oranları düştü! 204 bin TL'ye!

30 Kasım 2012'de teslimlerin yapılacağı Hayat Meritlife projesinde, daire fiyatları ve banka faiz oranları yenilendi

Konut kredisi faiz

Konut kredisi faiz oranları DD Mortgage ve Halkbank'ta düştü! Yüzde 1,09!

120 ay vadelendirmede konut kredisi faiz oranları bu hafta DD Mortgage ve Halkbank'ta geriledi. Bu gerilemeyle Halkbank en düşük faiz oranına sahip olan banka oldu...

Konut kredisi faiz

Konut kredisi faiz oranları 10 bankada yükseldi!

Konut kredisi faiz oranları bu hafta toplam 10 bankada yükseliş gösterdi. 11 bankada ise durum değişmedi. Bu hafta en yüksek konut kredisi faiz oranına sahip banka ise 120 aya yüzde 1,59 faiz oranıyla Bank Pozitif oldu...

Konut kredisi faiz

Konut kredisi faiz oranları yüzde 1,7'e çıktı

Konut kredisi faiz oranları arttı. Bankalar faizlerini yukarı çıkardı.

Konut kredilerinde faiz

Konut kredilerinde faiz oranları ne?

Konut kredilerinde bankalar bugün itibari ile hangi faiz oranını uyguluyor? Banka banka aylık faiz oranları!

Kredi faiz oranları

Kredi faiz oranları yüzde 1'in altına indiğinde tüm sorunlar bitecek mi?

www.emlakkulisi.com'un mortgage yazarı Bankacı Barış Yılmazkaya büyük bir polemik başlatıyor! Konut kredisi faiz oranları yüzde 1'in altına indiğinde tüm sorunlar bitecek mi?

Konut kredisi faiz

Konut kredisi faiz oranları ne zaman düşecek?

Ekonomist dergisi sordu. Bankacılar yanıtladı. Konut kredisi faiz oranları ne zaman düşüşe geçecek? Merkez Bankası'nın politikaları faiz oranlarını nasıl etkileyecek?

Dövize endeksli mortgage

Dövize endeksli mortgage kredilerinde de faiz oranları yükseliyor!

Geçtiğimiz haftalarda YTL'ye uygulanan kredi faiz oranlarını yükselten bankalar şimdi de dövize endeksli kredilerde de faiz oranlarını artırıyor. Dövize endeksli kredileri ilk hangi banka yükseltti? Faiz oranları kaçtı? Kaç oldu?


banka faiz oranları

banka faiz

Sizlere, gayrimenkul fiyatlarının geliştirilmekte olan gayrimenkul projelerinde ne olabileceğini değerlendireceğim. Benim öngörüm 2008 yılı ilk çeyreğinden itibaren İstanbul'da geliştirilmekte olan gayrimenkul projelerinde fiyatların özellikle, 'finansman maliyetlerinden dolayı' yükseleceği yönündedir. Bunun nedenleri:

a) Proje finansman maliyetinden dolayı: Daralan satış hacmi, projelerde satışdan gelen nakit kaynağını olumsuz yönde etkilemiştir. Bu durumda yatırımcılar öz sermayelerinden veya farklı kaynaklardan buldukları parayı projelere aktarmaktadırlar. Bu paranın bir maliyeti vardır ve bu maliyet gayrimenkul değerlerine yansıtılacaktır.

b) Satış finansman maliyetinden dolayı: Satışa arz edilen gayrimenkullerin fonlama/finansman maliyeti gayrimenkul projelerini geliştiren firmalar tarafından karşılanmaktadır.

Bugün, gayrimenkul talebine sunulan finansman alternatifleri 'Tarihi özelliğe' sahiptir. Gayrimenkul piyasalarında sunulan finansman alternatifleriyle 15 yıldır ilk kez karşılaşıyorum.

Bunlardan bazıları:

 Konutunu teslim al, ödemeye 12 ay sonra başla.

 Yüzde...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss