beton

beton karkas

Kagir yapı nedir? Kagir yapı kaça ayrılır? Hangi malzemeden yapılan evler kagir yapı sınıflandırmasına giriyor? sorularının cevaplarını merak ediyorsanız haberimizin devamını inceleyebilir ve konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz..

Dünya Beton eleman

Dünya Beton eleman alacak

Dünya Beton Ticaret Limited Şirketi, şantiyede görevlendirmek üzere eleman alacak.

Hazır Beton 2008

Hazır Beton 2008 Kongresi beton üreticilerini buluşturdu

Kongrede buluşan beton üreticileri, denetimsizlik ve haksız rekabet nedeniyle yaşadıkları sıkıntıyı anlattılar.

Beton 2008 Fuarı

Beton 2008 Fuarı İstanbul Fuar Merkezi'nde başlıyor

Beton 2008 Fuarı, hazır beton, agrega ve inşaat sektörlerini buluşturuyor.

Çimko Çimento ve

Çimko Çimento ve Beton Sanayi, Barbetti ile ortak oldu

Sanko Holding bünyesindeki Çimko Çimento ve Beton Sanayi A.Ş, İtalyan Cementerie Aldo Barbetti ile ortaklık anlaşması imzaladı.

THBB: Hazır beton

THBB: Hazır beton üretimi 2007 yılında yüzde 5.13 arttı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) hazır beton sektörüne yönelik araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

2008 de çimento ve

2008'de çimento ve hazır beton fiyatları düştü

İMSAD Başkanı Orhan Turan, çimento ve hazır beton fiyatında geçen yıla oranla düşüş yaşandığını, birçok ürün grubunda ise geçen yıla göre fiyat değişikliği olmadığını, bazı ürün gruplarında ise fiyatların geçen senenin de altında olduğunu belirtti.

Hazır beton üretimi

Hazır beton üretimi 2008'de yüzde 5 düşer

THBB Ayhan Paksoy, 2007 yılında hazır beton üretiminin önceki yıla oranla yüzde 5,13 artış gösterdiğini, ancak inşaatların azalması dolayısıyla 2008'de yüzde 5 oranında düşüş beklendiğini söyledi.

Hazır beton denetlenmiyor

Hazır beton denetlenmiyor !

Eyvah!!! Türkiye'de hazır betonun denetlenmediği ortaya çıktı. 717 beton üretim tesisi faaliyet gösterirken sadece 240'ı Kalite Güvence Sistemi'ne sahip.


beton karkas

beton

Kagir yapı nedir?


Taşıyıcı duvarları taş, tuğla, beton veya briket gibi malzemelerle yapılmış yapı türüne kagir yapı deniyor. Kargir yapı olarak ta anılabiliyor. Kagir yapı, binaları kullanılan malzemeye göre sınıflandırıyor.  Eğer bir binanın yapımında, taş-  beton kullanılmışsa, o yapı tapu kaydında kagir yapı olarak kaydediliyor.Binalar ayrıca 'iskelet' sistemlerine göre de sınıflandırılıyor. İnşaat mühendislerince herhangi bir iskeletsel sisteme sahip olmayan yapılar genel olarak yığma yapı olarak tanımlanıyor. Bu tip yapılarda binanın ağırlığını taşıma yükü, duvarların üzerinde oluyor. Eğer binanın taşıma yükü, beton bir iskeletin üzerine verilmişse, bu durumda o binalar için beton karkas ifadesi kullanılıyor.Konut sigortası yapan şirketler kagir binaları 2’ye ayırarak sınıflandırılırlar. Bunlar tam ve yarım kagir yapılardır.Tam kagir yapı; dış ve iç duvarları, taban ve tavanları beton, taş, tuğla...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss