Binali Yıldırım projeleri


Binali Yıldırım projeleri

Binali Yıldırım


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakanlığı döneminde temelini attığı dev projeleri takip için 29 Ekim’de Beştepe’ye geçtikten sonra özel ekip kuracak. Ekip eski Ulaştırma Bakanı Yıldırım’a bağlı ancak yasal olarak genel sekreterlik altında görev yapacak.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe’deki yeni Cumhurbaşkanlığı’na geçmesiyle birlikte yatırımların takibi ve koordinasyonu ile ilgili yeni bir birimi hayata geçirecek. Erdoğan, başbakanlığı döneminde talimatını verdiği veya temelini attığı Kanal İstanbul, 3’üncü havalimanı, 3’üncü köprü gibi büyük ölçekli yatırımları takip etmek için özel bir ekip kuruyor.


Erdoğan, yeni yatırım planlamasında Cumhurbaşkanı olarak etkin rol alacak. Ekibin başına eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı getirmeyi planlayan Erdoğan’ın, ekipte yer alacak diğer isimler konusundaki değerlendirmeleri sürdürdüğü belirtiliyor. Mevcut yapıda bu ekip,Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nin altında mümkün olabiliyor. Binali Yıldırım milletvekili olduğu için...