bioyakıt üretimi nasıl

bioyakıt üretimi nasıl yapılır

Enerji v e Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında, Bitkisel Yağ ve Biyoyakıt İhtiyacının Karşılanması için protokol imzalandı. Buna göre nadasa bırakılan alanlarda yağ bitkisi yetiştirilmesi teşvik edilecek...

Çimento üretimi yılın

Çimento üretimi yılın ilk 3 ayında arttı

Türkiye'nin çimento üretimi bu yılın ilk 3 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8.7 artışla 10,1 milyon tona ulaştı.

<blink>Konut kime? Nasıl

Konut kime? Nasıl görünüyor?

Satacağınız bir ev kime? Nasıl görünür? Siz, alıcı, bankacı, eksper ve maliyeci evi nasıl görür? Detaylar için tıklayın!

İstanbul da nasıl sanayi

İstanbul'da nasıl sanayi isteniyor?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bugün İstanbul'da nasıl bir sanayi istediklerini İstanbul Sanayi Odası'nda bugün yapılan toplantıda açıkladı. İşte Topbaş'ın istediği sanayinin kriterleri: Çevreyi kirletmeyecek. Doğal kaynaklara zarar ve

Çimento üretimi rekora

Çimento üretimi rekora koşuyor

Türkiye'nin çimento üretimi rekora koşuyor. Tamamı özel sektöre ait fabrikalarda çimento üretimi, 2007 yılı Kasım sonu itibariyle toplam 46 milyon 548 bin 203 bin tonu buldu.

Alışveriş merkezleri emlak

Alışveriş merkezleri emlak fiyatlarını nasıl ve neden etkiliyor?

Türkiye'nin dört bir tarafında peş peşe alışveriş merkezleri açılıyor. AVM'ler emlak fiyatlarını nasıl ve neden etkiliyor? Değerleme Uzmanı Ebru Öz yazdı!

Emlakta 2007 nasıl

Emlakta 2007 nasıl geçti?

Emlak ve konutta 2007 nasıl geçti? Neşe Can Çekici yorumladı.

Ucuza aldığınız eve

Ucuza aldığınız eve nasıl değer katarsınız?

Evinize değer katma yöntemleri. Hiçbir yerde bulamayacağınız tüyolar! Eve nasıl değer katılır? Nelere dikkat etmek gerekir?

Hangi kent? Nasıl

Hangi kent? Nasıl gelişecek?

Anadolu Ajansı Yurt Haberler Servisi dev bir araştırmaya daha imza attı! Hangi kent? Nasıl gelişecek? Kentler ve beknlentilerini öğrenmek için tıklayın!


bioyakıt üretimi nasıl yapılır

bioyakıt üretimi nasıl

Enerji v e Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında, Bitkisel Yağ ve Biyoyakıt İhtiyacının Karşılanması için protokol imzalandı. İmza töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye’de nadasa bırakılan alanlarda yağ bitkisi yetiştirilmesinin teşvik edileceğini söyledi. Yetiştirilen yağ bitkisinin alım garantisi olacağını ve kilogram başına 50 kuruş destekleneceğini bildiren Eker, “Destekleri kendi bütçemizle karşılayacağız.” dedi. 


Bakan Eker, Türkiye’nin biyoçeşitlilik açısından zengin bir ülke olduğunu belirterek, bu yakıtlarla alakalı farklı taleplerin olduğunu belirtti. Mevcut alanlarda 3,3 milyon ton yağlı bitki üretildiğini ifade eden Eker, 'nadas yapılan bölgelerde yağlı tohum nasıl yetiştirilir?' konusunu araştırdıklarını kaydetti. Bu çerçevede aspir bitkisinin yağlı tohumlu bitki ve çekirdeklerinin yağ ihtiva ettiğini saptadıklarını aktaran Eker, bunun tohumlarının geliştirilmesi çalışmasının yapıldığını kaydetti...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss