bursanın yeni stadyumu

bursanın yeni stadyumu

bursanın yeni

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından UEFA'nın son kriterlerine uygun olarak inşa edilen ve tamamlandığında dünyanın sayılı stadyumları arasına girecek, 45 bin kişilik yeni stadyumda, çatının özel teflon malzemeyle kaplanmasına başlandı. 


Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yaklaşık 8 bin ton ağırlığındaki çelik çatının üzerinin kaplanması işinde yaklaşık 70 işçi görev alıyor. Yerden yaklaşık 40 metre yükseklikte çalışan işçiler, beyaz renkli teflon malzemeyi büyük bir titizlikle çatı iskeletinin üzerine yerleştiriyor.


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile stadyumda devam eden çalışmaları yerinde inceledi.


Yüklenici firmanın sorumlularından çalışmalar hakkında bilgi alan Altepe, Bursa'nın yeni sembolü olacak en önemli anıtsal yapılandan biri olan stadyumda çalışmaların hızla ilerlediğini bildirdi.


Altepe, dünyadaki önemli bütün stadyumların incelendiğini ve en ayrıcalıklı projenin Bursa'ya kazandırıldığını ifade ederek, şunları...