Çamlıca Cami


Çamlıca Cami

Çamlıca

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ''İstanbul'un her yerinden görülecek'' talimatıyla Çamlıca Tepesi'ne yaptırılan caminin inşaatı tüm hızıyla sürerken; şimdi de gündeme ''camiye rahat ulaşım sağlanması için özel tünel'' projesi alındı. 


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bugün yapılacak meclis toplantısında gündeme gelmesi beklenen teklife göre ''3 kilometrelik tünelin'' güzergahı, Libadiye kavşağı ile Çamlıca Tepesi'nde inşaatı süren cami arasında olacak. ''Bir korku tüneline'' dönüşecek uyarısında bulunan CHP'liler ''sadece camiye ulaşmak için yapılan projeye'' tepki gösterdi.

Son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yapılan ve kamuoyunda büyük tartışma yaratan projelere bir yenisi daha ekleniyor. Ankara'da yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Çangelköy'deki Vahdettin Köşkü Devlet Konukevi olarak restore edilmesinin ardından tartışılan bir proje de Çamlıca'ya yapılan cami inşaatıydı. Çevrecilerin ve şehir planlamacılarının itirazına karşın inşaatı büyük bir hızla süren cami Çamlıca'da yükselmeye başlarken;...