X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç

Dünya Sulak Alanlar

Dünya Sulak Alanlar Günü

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye su zengini bir ülke değil. Su fakiri de değil ama suyu çok iyi yönetmemiz, çok idareli kullanmamız lazım" dedi...

Sulak alanların korunması

Sulak alanların korunması hakkında karar!

Ramsar Sözleşmesi'nin uygulanmasını sağlamak amacıyla başta Ramsar Sözleşmesi Listesine dahil edilen sulak alanlar olmak üzere uluslararası öneme sahip sulak alanların korunması hakkındaki karar 24 Temmuz 2000 yayımlandı...

Ramsar Sözleşmesi

Ramsar Sözleşmesi metni!

Uluslararası Antlaşmalar arasında yer alan Özellikle Su Kuşları Yaşama Ortamı Olarak Uluslararası Ödeme Sahip Sulak Alanlar Hakkında Sözleşme (Ramsar Sözleşmesi) 17 Mayıs 1994 tarihinde 21937 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Akgöl yeniden hayat

Akgöl yeniden hayat buluyor!

Sulak Alanlar ve İklim Değişikliği Projesi çerçevesinde ıslah çalışması yürütülen Konya'daki Akgöl su tutmaya başladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığının, Sulak Alanlar ve İklim Değişikliği Projesi kapsamında çalışma yürüttüğü Konya'daki Akgöl'de su tutulma

UNESCO nun  Kültür Mirası

UNESCO'nun 'Kültür Mirası' listesine yeni alanlar eklenecek

UNESCO'nun 'Dünya Kültür Mirası' listesine, bugün İspanya'da başlayacak toplantıyla yeni alanlar eklenecek. İstanbul'un listede kalıp kalmayacağı da görüşülecek

Dünya Alışveriş Merkezi

Dünya Alışveriş Merkezi açıldı

İstanbul Yeşilköy'deki Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) içinde yer alan kısa adı 'Dünyavm' olan 'Dünya Alışveriş Merkezi dün düzenlenen törenle açıldı.

TMSF Ege Dünya

TMSF Ege Dünya Ticaret Merkezi'nin satışını durdurdu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığının satışın durdurulması için yaptığı müracaatın ardından, Ege Dünya Ticaret Merkezi ticari ve iktisadi bütünlüğünün satışını durdurdu.

Ege Dünya Ticaret

Ege Dünya Ticaret Merkezi'nde teklifler 7 Eylül'e kadar verilecek

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü satış ihalesinde, kapalı zarfla son teklif verme tarihinin 7 Eylül 2007 olduğunu bildirdi.

TMSF Ege Dünya

TMSF Ege Dünya Ticaret Merkezi'ni satışa çıkardı

TMSF İzmir'de bulunan bölgenin en büyük gayrimenkul kompleksleri arasında gösterilen Ege Dünya Ticaret Merkezi'ni satma kararı aldı.


Dünya Sulak Alanlar Günü

Dünya Sulak Alanlar

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye su zengini bir ülke değil. Su fakiri de değil ama suyu çok iyi yönetmemiz, çok idareli kullanmamız lazım" dedi.


Bakan Eroğlu, "Dünya Sulak Alanlar Günü ile Nesli Tehlike Altındaki Türlerin Korunması Stratejisi Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı"ndaki konuşmasında, 3 gün sürecek etkinlikte sulak alanlar ve nesli tehlikede türlerin korunmasıyla ilgili planlar hazırlanacağını bildirdi.


Sulak alanların öneminin herkesçe bilindiğini aktaran Eroğlu, "Sulak alanlar birtakım türlerin beslenmesi, üremesi ve çoğalması, göç yolları üzerinde ihtiyaçlarını gidermesi açısından fevkalade önemli. Bunun yanı sıra dünyada küresel iklim değişikliği var. Küresel iklim değişikliğiyle mücadelede en önemli unsurların başında yeşil alanlar, meralar ve sulak alanlar geliyor" diye konuştu.


Geçmişte sıtma nedeniyle sulak alanların kurutulduğunu aktaran Bakan Eroğlu, artık bütün dünyada sulak alanların...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss