X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç

ecrimisil işgal

ecrimisil işgal şartları

Ecrimisil tazminatı istemi için işgal sebeplerinin geçerli olması gerekiyor. Peki ecrimisil işgal şekilleri nelerdir? Hangi koşullarda ecrimisil tazminatı isteminde bulunabilinir? sorularının cevapları için haberimizi inceleyebilirsiniz..

Kaçak yapı

Kaçak yapı ecrimisil!

Ecrimisil, hazine taşınmazının, idarenin izni dışında gerçek veya tüzel kişilerce işgal veya tasarruf edilmesi sebebiyle idarece talep edilen tazminattır. Kaçak yapı ecrimisil istenemez, kaçak yapıların ancak yıkımı istenebilir...

Ecrimisil işgal şekilleri

Ecrimisil işgal şekilleri nelerdir?

Ecrimisil tazminatı istemi için işgal sebeplerinin geçerli olması gerekiyor. Peki ecrimisil işgal şekilleri nelerdir? Hangi koşullarda ecrimisil tazminatı isteminde bulunabilinir? sorularının cevapları için haberimizi inceleyebilirsiniz..

Ecrimisil bedeli nasıl

Ecrimisil bedeli nasıl belirlenir?

İşgalciye tapuya ilişkin bir hak sağlamayan Ecrimisil geçmişe ilişkin alınan işgal tazminatıdır. Peki ecrimisil bedeli nasıl belirlenir? Ecrimisil bedelini belirleyen koşullar nelerdir? sorularının cevapları haberimizde yer alıyor..

Ecrimisil ihbarnamesi

Ecrimisil ihbarnamesi örneği!

Hazine taşınmazının, İdarenin izni dışında gerçek veya tüzel kişilerce işgal veya tasarruf edilmesi sebebiyle ecrimisil bedeli alınıyor. Peki ecrimisil ihbarnamesi örneği nasıl olur? haberimizde yer alıyor..

Ecrimisil

Ecrimisil nedir?

Ecrimisil nedir?: Hazine taşınmazının, İdarenin izni dışında gerçek veya tüzel kişilerce işgal veya tasarruf edilmesi sebebiyle, İdarenin bir zarara uğrayıp uğramadığına bakılmaksızın, İdarece talep edilen tazminattır...

Antalya Defterdarlığı, 28,5

Antalya Defterdarlığı, 28,5 milyon ecrimisil elde etti!

Antalya'da Hazine arazilerini işgal edenlerden 28,5 milyon TL ecrimisil geliri elde edildi

2B işgalcileri için

2B işgalcileri için ecrimisil uygulaması yeniden başlatıldı

Ecrimisil, tapularını bekleyen 2B olarak tanımlanan arazilerde gayrimenkulü bulunanlar için Maliye Bakanlığı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yeniden uygulanmaya başlandı

Turizm sektörü ecrimisil

Turizm sektörü ecrimisil sorununun çözümüyle rahatladı

Çeşme'nin ecrimisil (işgaliye) sorununun çözümü, ülkedeki tüm turizm bölgelerine yarayacak


ecrimisil işgal şartları

ecrimisil işgal

Ecrimisil işgal şekilleri nelerdir?


Hazine taşınmazının, İdarenin izni dışında gerçek veya tüzel kişilerce işgal veya tasarruf edilmesi sebebiyle, İdarenin bir zarara uğrayıp uğramadığına veya işgalcinin kusurlu olup olmadığına bakılmaksızın, taşınmazın işgalden önceki hâliyle elde edilebilecek muhtemel gelir esas alınarak İdarece talep edilen tazminat olarak karşımıza çıkan ecrimisil istemi için geçerli işgal şekillerinin olması gerekiyor. Peki ecrimisil işgal şekilleri nelerdir?


-İzinsiz inşaat yapmak,


-İzinsiz kullanmak,


- Kiraya verilen taşınmazmallarda kira süresi sonaerdiği halde sözleşme yenilenmeden kullanıma devam etmek,


- Tahsisli veya kamu hizmetinde kullanılmak üzere kiralanmış bir binanın bir kısmını işgal etmek işgal şekillerine verilebilecek örneklerdendir.


Ecrimisile karşı itiraz hakkı var mıdır ?        


Ecrimisil ihbarnamesinin tebliğinden itibaren vatandaşın veya vekilinin 30 gün içinde İdareye dilekçe ile itiraz hakkı vardır. İdare bunun üzerine 30...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss