X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç

fekki bildirilinceye kadar

fekki bildirilinceye kadar ipotek

İpotek işlemleri ile ilgili bir kavram olarak karşımıza çıkan FBK ne anlama geliyor? İpotekte FBK ne demek? İşte yanıtı...

Hangi semtte? Konut

Hangi semtte? Konut fiyatları ne kadar arttı?

Hangi semtte? Konut fiyatları 2005 ve 2006'da ne kadardı? Şimdi ne kadar?

Tüketici kredileri 2007`de

Tüketici kredileri 2007`de ne kadar arttı?

Türkiye'de geçen yıl tüketici kredileri ve bireysel kredi kartları yüzde 35,6 artarak 28 Aralık itibarı ile 91 milyar 353,1 milyon YTL'ye çıktı. Konut kredileri ne kadar arttı?

Eltes Güneşi ve

Eltes Güneşi ve Eltes Gold Residence`in kampanyası 31 Aralık`a kadar uzatıldı

Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun yaptığı Eltes Güneşi ve Eltes Gold Residence'in kampanyası 31 Aralık'a kadar uzatıldı. Kampanya kapsamında ev alanlar daire fiyatının sadece yüzde 20'sini peşin ödedikten hemen sonra tapularını alarak yeni yıla yeni evlerinde g

TOKİ nin Ankara Turkuaz

TOKİ'nin Ankara Turkuaz Vadisi kampanyası 30 Aralık‘a kadar uzatıldı

TOKİ'nin Garanti Bankası ile işbirliği yaparak 65 bin 602 YTL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkardığı Turkuaz Vadisi'ndeki 195 konutun kampanyası 30 Aralık'a kadar uzatıldı.

Konut krizi 2009 a

Konut krizi 2009'a kadar zirveye çıkmaz

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un Başekonomisti David Wyss, subprime krizinden kaynaklanan kayıpların 2009'a kadar zirveye çıkmayacağını belirtti.

İngiltere de şimdi ev

İngiltere'de şimdi ev almak ne kadar karlı?

Mortgage krizinin pençesindeki İngiltere'de bugünlerde ev almak ne kadar karlı? İngiltere'den nasıl konut alınır, fiyatlar hangi bölgelerde ne kadar? Tek Borsa dergisinin son sayısında yer alan araştırmayı okumak için tıklayın!

2013 e kadar herkes

2013'e kadar herkes ev sahibi olacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bakanlarına ve danışmanlarına yeni hükümetin hedeflerini açıklarken "Ana hedefimiz 2013 yılına kadar her aileyi ev sahibi yapmaktır. Evsiz vatandaş kalmayacak. Özellikle dar gelirli vatandaşları 5 yılda mutlaka ev sahibi yapa

48 aya kadar

48 aya kadar yüzde 0 faiz uygulaması

Hangi projede 48 aya kadar yüzde o faiz uygulanıyor. Proje nerede? Kampanya ne zaman bitecek?


fekki bildirilinceye kadar ipotek

fekki bildirilinceye kadar

İpotekte FBK ne demek?

İpotek, var olan ya da var olması muhtemel olan borçların teminatını oluşturmak için, belirli bir gayrimenkulün teminat olarak olarak göstermesi işlemidir. Peki "İpotekte FBK ne demek?" diye soruyorsanız hemen yanıtlayalım.


İpotekte FBK ne demek?

FBK, "Fekki bildirilinceye kadar" sözünün kısaltması olarak karşımıza çıkıyor. Bu kavram ipoteklerin tescilinde kullanılan fekki bildirilinceye kadar anlamına geliyor.


Alacaklının terkin istemi üzerinde ipotek sicilden terkin ediliyor. Üç ay, bir yıl gibi süreli ipoteklerde de sürenin bitiminde ipotek müdürlükçe kendiliğinden terkin edilemiyor, yine alacaklının talebi aranıyor.


Tapu ipotek fekki harcı..

Söz konusu tapudaki ipoteğin kaldırılması işlemine ipoteğin fekki deniyor. Bankalar ipotek fekki için ilgili kişilerden bu işlem karşılığında "Tapu ipotek fekki harcı" adı altında ücret talep ediyor. Ancak talep edilen bu harç, yasal olarak mevzuatta geçmiyor.
Işıl Seren...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss