gazbeton nasıl

gazbeton nasıl üretilir

Kireç ya da çimento ile hazırlanan gazbeton nedir, nerelerde kullanılır? İşte yanıtı ve detayı haberimizde...

Didim Marinası için

Didim Marinası için AKG Gazbeton seçildi

AKG Gazbeton, Malmö'deki Turning Torso'dan sonra şimdi de Didim Marinası'nda kullanılacak.

AKG Gazbeton un hedefi

AKG Gazbeton'un hedefi Avrupa'da ilk üçe girmek

İzmir ve Kırıkkale tesislerinde yılda 960 bin metreküp üretim kapasitesi bulunan AKG Gazbeton, Avrupa'da ilk üçe girmeyi hedefliyor.

<blink>Konut kime? Nasıl

Konut kime? Nasıl görünüyor?

Satacağınız bir ev kime? Nasıl görünür? Siz, alıcı, bankacı, eksper ve maliyeci evi nasıl görür? Detaylar için tıklayın!

İstanbul da nasıl sanayi

İstanbul'da nasıl sanayi isteniyor?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bugün İstanbul'da nasıl bir sanayi istediklerini İstanbul Sanayi Odası'nda bugün yapılan toplantıda açıkladı. İşte Topbaş'ın istediği sanayinin kriterleri: Çevreyi kirletmeyecek. Doğal kaynaklara zarar ve

Alışveriş merkezleri emlak

Alışveriş merkezleri emlak fiyatlarını nasıl ve neden etkiliyor?

Türkiye'nin dört bir tarafında peş peşe alışveriş merkezleri açılıyor. AVM'ler emlak fiyatlarını nasıl ve neden etkiliyor? Değerleme Uzmanı Ebru Öz yazdı!

Emlakta 2007 nasıl

Emlakta 2007 nasıl geçti?

Emlak ve konutta 2007 nasıl geçti? Neşe Can Çekici yorumladı.

Ucuza aldığınız eve

Ucuza aldığınız eve nasıl değer katarsınız?

Evinize değer katma yöntemleri. Hiçbir yerde bulamayacağınız tüyolar! Eve nasıl değer katılır? Nelere dikkat etmek gerekir?

Hangi kent? Nasıl

Hangi kent? Nasıl gelişecek?

Anadolu Ajansı Yurt Haberler Servisi dev bir araştırmaya daha imza attı! Hangi kent? Nasıl gelişecek? Kentler ve beknlentilerini öğrenmek için tıklayın!


gazbeton nasıl üretilir

gazbeton nasıl

Gazbeton nedir?

Gazbeton, ince ve silisli bir agrega ve inorganik bir bağlayıcı madde (kireç ya da çimento gibi) ile hazırlanan karışımın, gözenek oluşturucu bir madde katılarak belli işlemlerden geçirilmesi yoluyla elde edilen hafif betona deniyor.


Gazbeton nasıl yapılır?

Gazbeyon genellikle, çoğu kez alimünyum tozu, ince kum, su ve bir bağlayıcı (çimento, kireç ya da her ikisi) ile karıştırılıp kalıplanarak yapılıyor. Alüminyum tozuna su karıştırılması ile doğan kimyasal reaksiyon sonucunda oluşan hidrojen kabarcıkları betonun gözenekli, dolayısıyla da hafif olmasını sağlıyor.


Reaksiyon, bağlayıcının kirecinin alüminyum tozuna etkisiyle meydana geliyor. Gazbetonun, yüksek ısı ve buhar basıncı altında fabrikada yapılan otoklavlı türü olduğu gibi, yapıyerinde yapılan türü de bulunuyor.


Bunlardan ikincisinin fiziksel nitelikleri, birincisininkinden daha düşüktür; bununla birlikte buhar borularının ve benzerinin yalıtımında da yararlı oluyor.


Gazbetonlar genellikle 400...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss