gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi


gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi

gaziosmanpaşa Taksim Eğitim


Müezzinoğlu, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılışının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 


Tam Gün Yasa Tasarısı'nda, tam gün çalışma uygulamasının yanlışlıkla mimar, mühendis ve avukat kökenli bütün öğretim üyelerini kapsayacak şekilde düzenlendiği iddialarıyla ilgili soru üzerine Müezzinoğlu, 2010'da çıkan kanunla bütün üniversitelerdeki öğretim üyelerini ilgilendiren bir yasa düzenlemesi yaptıklarını söyledi.  


Müezzinoğlu, şöyle devam etti: 


"Bizim bu yeni düzenlememiz, tıp ve diş hekimliği fakültelerindeki hocalarımız için. Ama bu düzenleme otomatikman diğer fakültelerdeki hocalarımızı da 2010'daki kanuni düzenlemeye atıfta bulunduğu için etkiliyor. Biz geçtiğimiz çarşamba günü tam gün boyutuyla Meclis Genel Kurulu'na getirmeyi planladığımız kanun tasarımızı grup başkanvekilliklerimizle, gerek hukuk fakültelerimiz, gerekse mimarlık, mühendislik fakültelerimizden gelen talepler doğrultusunda yeniden bir değerlendirme yapalım diye Başbakanımızla dün görüştük. O da, 'Bir hafta on gün...