gaziosmanpaşa Taksim İlkyardım Hastanesi


gaziosmanpaşa Taksim İlkyardım Hastanesi

gaziosmanpaşa Taksim İlkyardım

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Taksim İlkyardım Hastanesi'nin 1-1.5 ay içinde Gaziosmanpaşa'ya taşınacağını, ardından bu hastaneyi yıkıp yeniden yapacaklarını söyledi. İl Sağlık Müdürlüğü yeni hastanenin 200 yataklı olacağını bildirdi. 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası'nca, Topkapı 1453 Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar programında tüm sağlık çalışanlarıyla bir araya gelen Müezzinoğlu, burada basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. 

Taksim İlkyardım Hastanesi'nin taşınmasıyla ilgili soruya Müezzinoğlu, "1-1,5 ay içerisinde biz Gaziosmanpaşa'daki hastanemizi devralacağız. Zaten bütün tıbbi donanımı ve malzemeleri hazır bekliyor. Kurban Bayramı öncesinde hastanemizi açmayı planlıyoruz. Onu açtıktan sonra Taksim İlkyardım'ı yıkıp yeniden yapacağız" diye konuştu. 

Müezzinoğlu, Tam Gün Yasası ile ilgili ne gibi değişiklikler olacağı yönündeki bir soruya, doktorların bütün emeklerini, birikimlerini mesai içinde hastalarına aktarabileceklerini, mesai sonrası ise üniversitelerinde muayenehaneleri gibi çalışabileceklerini söyledi....