gecekondu

gecekondu evleri

Çarpık kentleşmeye yol açan gecekondu nedir, detayları için haberimizi inceleyebilirsiniz...

Bodrum Mandalya Evleri nde

Bodrum Mandalya Evleri'nde fiyatlar 100 bin eurodan başlıyor

Bu haber lüks yazlıkları sevenler için! Bodrum'da, Gündoğan Kızılburun Mevkii'nde denize 500 metre uzaklıkta, zeytin, meşe ve çam ağaçlarıyla kaplı dik bir yamacın zirvesine konumlanmış Mandayla Evleri'nde fiyatlar 100 bin eurodan başlıyor.

Banu Evleri nde  Lal

Banu Evleri'nde 'Lal' devri

Deprem güvenliğinin yüksek seviyede tutulduğu Lal Katlı Evleri'nde her katlı eve iki araçlık kapalı otoparkın yanı sıra bir de misafir otoparkı bulunuyor.

Ataşehir Park Evleri`nde

Ataşehir Park Evleri`nde 175 bin YTL`ye

75 konutluk Yeni Ataşehir Park Evleri'nde konutlar 175 bin YTL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Şerifali'de yapılan projenin detaylarını öğrenmek için tıklayın.

Yalıköy Evleri nde Selçuk

Yalıköy Evleri'nde Selçuk ve Bodrum mimarisi kaynaşıyor

Birtur Turizm ve İnşaat'ın Bodrum Yalıkavak Tilkicik Koyu'nda uygulamaya koyduğu Yalıköy Evleri, dubleks, flat ve tripleks konutlardan oluşuyor.

Bayrampaşa Miyansera Evleri nde

Bayrampaşa Miyansera Evleri'nde temel atılıyor

Ağaçkakan İnşaat tarafından Bayrampaşa'da inşa edilecek olan Miyansera Evleri'nin temelleri bugün Bayrampaşa'da Belediye Başkanı Hüseyin Bürge'nin de katılımıyla gerçekleşecek bir törenle atılıyor.

Ardenia Park Evleri,

Ardenia Park Evleri, Çekmeköy'de geniş bahçeli ev arayanlara

Tim İnşaat'ın Çekmeköy'deki projesi Ardenia Park Evleri'nde inşa edilen geniş bahçeli villalar yıl sonunda tamamlanıyor. Projede konut fiyatları 600 bin ile 1.4 milyon YTL arasında.

Eston Ardıçlı Göl

Eston Ardıçlı Göl Evleri'nde 6. ve 7. etaplar teslim ediliyor

İstanbul'un en planlı gelişen bölgesi olan Bahçeşehir'de yer alan Eston Ardıçlı Göl Evleri'nin tamamlanan 6. ve 7. etabında teslimler başlıyor.

Fugayaz Gündoğan Evleri

Fugayaz Gündoğan Evleri teslim ediliyor

Bodrum'un en güzel koylarından birinde inşa edilen Fugayaz Gündoğan Evleri, yedi ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak bu ay içinde teslim ediliyor


gecekondu evleri

gecekondu

Gecekondu nedir?

Gecekondu, imar ve yapı kurallarına aykırı olarak genellikle toprak sahibinin bilgisi olmadan kamusal ve özel kişilerin toprakları üzerinde, altyapı gereksinimleri hazırlanmadan çabuk ve ucuz bir biçimde yapılmış yapıları ifade ediyor.


Gecekondular, işsizlik gibi sıkıntılardan dolayı büyük şehirlere göç etmek zorunda kalan kimselerin kendileri tarafından yaptıkları evlerdir. Gecekonduların yayılımı İstanbul, İzmir, Ankara, Adana gibi iş imkânı olan büyük şehirlerde daha çok yoğunlaşmıştır. 


Bunun nedeni ise akrabaların, hemşehrilerin birbirine tavsiyeleridir. Bu nedenle aynı köyde yaşayan insanlar gecekondularda da komşu olmuşlar, benzer işlerde çalışmışlar ve köy yaşamını şehre az çok getirmişlerdir. Yeni nesil şehre adapte olmakta zorlanmış, çoğu çıraklık yoluyla baba meslekleri edinmişlerdir. 


Gecekondu nedir özetleyecek olursak;

Bayındırlık ve yapı kurallarına aykırı olarak, gerçek ya da tüzel, kamusal ve özel kişilerin toprakları üzerine, toprak iyesinin...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss