GMSİ beyanname verme

GMSİ beyanname verme süresi 2014

GMSİ vergisi beyan esasına göre tespit ediliyor. Bu nedenle tüm vergi mükelleflerinin vergi beyanname döneminde beyanlarını vermiş olmaları gerekiyor. Peki, GMSİ beyanname verme süresi uzatıldı mı?

GMSİ beyanname verme

GMSİ beyanname verme süresi 2014!

Gayrimenkul kiralamalarından elde edilen gelirler, Gelir Vergisi Kanunu gereğince vergiye tabi tutuluyor. Gayrimenkul sermaye iradı için beyanname verilmesi gerekli. İşte GMSİ beyanname verme süresi 2014...

Emlak vergisi beyanname

Emlak vergisi beyanname verme süresi!

Gayrimenkul satın alan vatandaşların emlak vergisi ödemeleri için öncelikle beyanname vermeleri gerekiyor. Emlak vergisi beyanname verme süresi ne kadardır? İşte emlak vergisi beyanname verme süreleri..

Beyanname verme süreleri

Beyanname verme süreleri 2014!

Taşınmaz mal sahiplerinin vermek ile yükümlü olduğu vergi beyannameleri ve beyanname süreleri Gelir Vergi İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanıyor. İşte beyanname verme süreleri 2014 bu haberde..

Kira vergisinde beyanname

Kira vergisinde beyanname verme süresi!

Kira gelir vergisi için belirlenen istisna bedelinden yüksek gelir elde eden vatandaşların ilk olarak beyanname vermeleri gerekli. Peki, kira vergisinde beyanname verme süresi ne zaman sona erecek?

Basit usule tabi

Basit usule tabi mükelleflerin beyanname verme süresi 25 Şubat'ta bitiyor!

Basit Usule Tabi Mükelleflerin Beyanname Verme Süresi 25 Şubat 2014 Günü Sona Ermektedir. Basit usule tabi mükelleflerinin beyanname verme süresi 25 Şubat 2014 günü sona ermektedir.

Kira gelir vergisi

Kira gelir vergisi beyanname verme süresi 2014!

Kira gelir vergisi ödeyecek mükelleflerin 1 Ocak 2013–31 Aralık 2013 dönemine ait beyana tabi gayrimenkul sermaye iradı gelirleri için ne zaman beyanda bulunmaları gerekiyor? İşte kira gelir vergisi beyanname verme süresi 2014..

Veraset ve intikal

Veraset ve intikal vergisi beyanname verme süresi!

Veraset ve intikal vergisi beyanname verme süresi ve bu verginin ne zaman ödeneceği 7338 sayılı Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu çerçevesinde belirleniyor. Söz konusu açıklama aşağıda yer alıyor...

Kira geliri beyanname

Kira geliri beyanname verme süresi Perşembe akşamı son bulacak!

Kira geliri elde edenlerin beyanname verme süresi Perşembe günü akşamı sona erecek Geç kalanlara ceza var. Gelirinizi zamanında beyan edin, ceza ödemekten kurtulun...


GMSİ beyanname verme süresi 2014

GMSİ beyanname verme

GMSİ beyanname verme süresi uzatıldı mı?

Gelir Vergisi Kanununa göre, kanunda belirtilen mal ve hakların kiraya verilmesi karşılığında elde edilen gelirler “gayrimenkul sermaye iradı”olarak ifade edilmektedir ve belli koşullarda gelir vergisine tabi tutuluyor. 


Vergi ödemeleri, bir önceki yılda elde edilen kira gelirinin istisna bedelini aşması halinde yapılıyor. Bu sene 2013 yılında elde edilen mesken ve işyeri kiralamalarından elde edilen gelirler için vergi ödenecek.


Kira gelir vergisi (GMSİ) beyan esasına göre tespit ediliyor. Bu nedenle tüm vergi mükelleflerinin vergi beyanname döneminde beyanlarını vermiş olmaları gerekiyor.


2014 yılı vergilendirme dönemi içerisinde beyan süresi 1 Mart itibarıyla başlamıştı. 25 Mart (bugün) akşam mesai bitiminde bitmesi beklenen beyan süresi ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı açıklamada bulundu.


Yapılan açıklamaya gmre, GMSİ beyanname verme süresi uzatıldı. Peki, GMSİ beyan verme...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss