haciz nelere

haciz nelere konur

Haciz nedir, haciz işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız sorularınızın yanıtı ve detayları için haberimizi inceleyebilirsiniz...

Haciz hakkında her

Haciz hakkında her şey!

Haciz işlemi nasıl gerçekleşir? Hangi durumlarda haciz konur? Haczedilen mallar ne olur? Hangi mallar haczedilemez? Haciz nasıl kaldırılır? gibi sorularınızın yanıtı için haberimizi inceleyebilirsiniz. İşte haciz hakkında her şey...

Ticari kira sözleşmelerinde

Ticari kira sözleşmelerinde nelere dikkat edilmeli?

"İşyeri"-"Ticari" Kira Sözleşmelerinde Bilinmesi Gereken En Önemli Ayrıntılar Neler? Yüksek Kira Ödeyen İşyeri Sahipleri Nelere Dikkat Etmeli ? Kira Artışı Nasıl Belirlenmeli ?

KEY deki gecikmenin sebebi;

KEY'deki gecikmenin sebebi; bankaların haciz kararı

Geçen hafta açıklanması beklenen KEY listeleri bankaların haciz kıskacına takılınca ertelendi.

KEY hesaplarına haciz

KEY hesaplarına haciz konulmasına yasa engeli geliyor

KEY alacaklarına haciz istemi, iktidarı önlem almaya itti.

CHP li Tüzün: KEY

CHP'li Tüzün: KEY ödemelerinde kim haciz koymak istiyor?

CHP'li Tüzün, KEY ödemelerine kimlerin haciz koydurmak istediğini sordu.

Krediyi ödemeyince 137

Krediyi ödemeyince 137 eve haciz geldi

Konya'nın Seydişehir ilçesinde dar ve orta gelirliler için kurulan konut yapı kooperatifi, çektiği krediyi ödeyemeyince banka, 137 evin tamamını haciz yoluyla satışa çıkardı.

Kiracılar nelere dikkat

Kiracılar nelere dikkat etmeli?

Sabah Emlak'ın yazarı Neşe Can Çekici'den kiracılar için süper bir yazı! Kiracılara başka hiçbir yerde bulamayacakları öğütler! Kiracılar nelere dikat etmeli?

Evimiz nasıl olmalı?

Evimiz nasıl olmalı? Nelere dikkat etmeliyiz?

www.emlakkulisi.com'un konut uzmanı Ediz Giray Türkiye'de ilk kez ev alırken veya kiralarken aile reisi, anne ve çocuklar için nelere dikkat edilmesi gerektiğini kaleme aldı.


haciz nelere konur

haciz nelere

Haciz nedir?

Haciz, borçluya uygulanan bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Bu işlem ile alacaklı, borçlunun borcunu ödememesi halinde, söz konusu borcun tahsilini sağlamak için icra yolunu kullanması ile meydana geliyor. 


Bu da demek oluyor ki "Haciz nedir?" sorusunun kısaca özetlemek gerekirse; alacaklının borcunun tahsilini sağlamak için izlediği yoldur.


Haciz ne zaman başlar?

Haciz, borçlunun borcunu ödememesi halinde alacaklının da  İcra Müdürlüğü'ne gidilerek takip talebinde bulunması ile başlıyor. İcra Müdürlüğü talep doğrultusunda borçluya borcunu ödemesi için bildirimde bulunuyor. Borçlunun, ödeme emrini aldıktan sonra belirtilen süre içerisinde ödemesi gerekiyor.


Haciz ne zaman gelir?

İcra Müdürlüğü'nden gelen tebligatta yazan hükümlere uymayan kimselerin adresinde haciz geliyor. Gayrimenkul ve menkul malların rayiç bedelleri belirlenerek satışa sunulmak üzere mallara el konuyor.


Haciz nelere konur?

Haciz, borçlunun sahip olduğu taşınır ve taşınmaz mallarına; borçlu...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss