halil avcı inşaat adana 2013


halil avcı inşaat adana 2013

halil avcı inşaat

Adana Ticaret Odası İnşaat Meslek Komitesi Başkanı Halil Avcı, özellikle Anadolu'da yaygın bir gelenek olan "büyük konut", "birkaç balkon" ve "misafir odası" geleneğinin, günümüzün çekirdek aile koşullarında lüks olduğunu belirterek, "ideal bir konutun 70-100 metrekareyi geçmemesi gerektiğini" söyledi.

Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte yeni projelerin başladığını, satışların düşük fiyatlara rağmen durağan seyretmesine karşın, sektördeki hareketliliğin önümüzdeki dönemler için umut verici olduğunu bildirdi.

Konut almak isteyenlere önerilerde de bulunan Avcı, müteahhitler olarak her gelir kesimine uygun konutlar ürettiklerini, konforun artık sonsuz olduğunu ancak, konut alırken bütçenin ve aile büyüklüğünün dikkate alınması gerektiğini ifade etti.

Bazı gelişmiş ülkelerde devlet başkanlarının bile 60 metre karelik konutları tercih ettiklerinin gazetelerde haber konusu olduğunu anımsatan Avcı, "Oysa bizim toplumumuz küçük konuta alışamadı. Büyük...