Hamitabat Santrali


Hamitabat Santrali

Hamitabat


Çimentoda büyüyen Hem Türkiye'nin hem de Limak'ın uzun vadeli yatırımlarının devam edeceğini belirten Nihat Özdemir, çimentoda kapasite artırım yatırımlarının 2014 yılı içinde tamamlanacağını bildirdi. 


Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, faiz ve dövizi yükselten, borsayı düşüren son gelişmelerin geçici olduğunu belirterek, gerek Türkiye'nin gerekse Limak'ın uzun vadeli yatırımlannın devam edeceğini söyledi. 

Özdemir, çimento alanında kapasite artırımı yatırımlarının 2014 içinde tamamlanacağını, Hamitabat Santrali'nin yenilenmesiyle ilgili yatırımın da şubat ayı içinde başlayacağını açıkladı. 

Nihat Özdemir, hükümetin üç bakanını da kapsayan ve 17 Aralık 2013 tarihinde başlayan İstanbul merkezli başlayan yolsuzluk soruşturmaları ve devamında yaşanan gelişmelerin ekonomiye etkilerini DÜNYA'ya değerlendirdi. "Ben her zaman ekonominin rakamlarına bakarım" diyen Özdemir şöyle devam etti: "Büyüme rakamları ortada, gayet iyi geldi. İstihdamdaki işsizlik oranlarına bakarım, kışa rağmen rakamlar...