hazine

hazine arazileri

Hazine arazi ve emlaki üzerinde imar yetkisi neredeyse tamamen Maliye Bakanlığına verildi. Maliye Bakanlığı, devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan taşınmazları farklı projeler için değerlendirebilecek.

Maliye’den Hazine taşınmazları

Maliye’den Hazine taşınmazları için rant uyarısı!

Maliye Bakanlığı yakın gelecekte çeşitli nedenlerle değeri artması beklenen Hazine taşınmazlarının şimdilik satılmamasını istedi. Hazine arsa ve arazilerinin satışının, kent rantının yansımasından sonra satılması uyarısı yapıldı.

Hazine arazileri BOTAŞ a

Hazine arazileri BOTAŞ'a bedelsiz veriliyor!

Doğalgaz Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM'ye sunuldu. Tasarının yasalaşmasıyla birlikte, BOTAŞ’a irtifak (kullanım) hakkı verilmiş bütün hazine arazileri bedelsiz BOTAŞ’a tescil edilecek.

Hazine arazisi

Hazine arazisi nedir?

6831 sayılı Orman Kanununun değişik 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (B) bendine göre Hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan ve çıkarılacak yerlere 2b arazisi deniyor. Peki hazine arazisi nedir?

Alaçatı da Hazine nin arazileri

Alaçatı'da Hazine'nin arazileri turizme açıldı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir'in çeşme ilçesi Alaçatı'da "kamu taşınmazlarının turizm yatırımlarına tahsisi hakkında yönetmelik' çıkardı. Yönetmelikle Çeşme'de Hazine'ye ait en kıymetli yerlerde otel ve günübirlik tesis yapılacak.

Antalya da Hazine arazileri

Antalya'da Hazine arazileri satışta!

Antalya Defterdarlığı Alanya, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde bulunan toplam 49 bin 181 metrekarelik 18 adet taşınmaz malın açık teklif usulü ile bu ay ihaleye çıkarılacağını açıkladı...

Hazine arazileri BOTAŞ a

Hazine arazileri BOTAŞ'a bedelsiz veriliyor!

Doğalgaz Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM'ye sunuldu. Tasarının yasalaşmasıyla birlikte, BOTAŞ’a irtifak (kullanım) hakkı verilmiş bütün hazine arazileri bedelsiz BOTAŞ’a tescil edilecek.

Hazine arazileri üzerinde

Hazine arazileri üzerinde irtifak hakkı nasıl kurulur?

Bir taşınmaz veya kişi lehine aynî hak olarak kurulan yükümlülüğüne irtifak hakkı deniyor. İrtifak hakkı hazine taşınmazları üzerinde de kurulabiliyor. Peki, hazine arazileri üzerinde irtifak hakkı nasıl kurulur?

Mülkiyet açısından Hazine

Mülkiyet açısından Hazine arazileri kaça ayrılır?

Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan araziler, hazine arazileridir. Peki mülkiyet açısından Hazine arazileri kaça ayrılır, ayrıntıları...

Hazine arazileri su

Hazine arazileri su ürünleri yatırımlarında kullanılabilecek

Projeye dayalı su ürünleri yetiştiriciliği yatırımlarında, Hazine arazileri üzerinde irtifak hakkı veya kullanma izni verilebilecek. Maliye Bakanlığının Milli Emlak Genel Tebliği, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı

Hazine arazileri yatırımları

Hazine arazileri yatırımları mercek altına alındı

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu, teknoloji geliştirme bölgelerinde Hazine arazileri üzerinde faaliyet gösteren yönetici şirketlerin kullanım bedeli ödemediklerini tespit etti

Hazine arazileri üzerindeki

Hazine arazileri üzerindeki yatırımcılara yüzde 70 indirim

Maliye Bakanlığı, Hazine arazileri üzerindeki yatırımcıların irtifak hakkı ve kullanım izin bedellerine ilk üç yıl yüzde 70 indirim yaptı

Hazine arazileri Antalya

Hazine arazileri Antalya Emlak Fuarı'nda görücüye çıktı

Antalya Defterdarı Mat, fuarda katılımcılara Hazine arazilerinin satışı hakkında bilgi verdiklerini söyledi.

Antalya da hazine arazi

Antalya'da hazine arazi satışı

Antalya'nın Kemer, Gazipaşa ve Korkuteli ilçelerinde bazı hazine arazileri satışa çıkarıldı.


hazine arazileri

hazine

Maliye Bakanlığı Teşkilat Yasasında Vergi Denetim Kurulu ile ilgili değişikliği öngören kararnamenin içine mutat üzere "torba yasa" manipülasyonu ile sessiz sedasız bir madde sokuşturulmuştu. Bu madde ile Hazine arazi ve emlaki üzerinde imar yetkisi neredeyse tamamen Maliye Bakanlığına verildi. Maliye, devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan taşınmazları farklı projeler için değerlendirebilecek; plan değişiklikleri belediyeler 3 ay içinde onaylamazsa Milli Emlak re'sen onaylayabilecek. 

Bir Maliye yetkilisi değişikliğin nedenini şöyle izah etti: Bugün İstanbul'da Boğaz a nazır birçok kamu binası bulunuyor. Kamu kuruluşları, bu binalar yerine, yine kent içinde farklı bir bölgede de faaliyetini sürdürebilir. Boğaz a nazır kamu binalarının bulunduğu alanların bir bölümü, imar planı değişiklikleriyle otel alanına dönüştürülüp, astronomik bedellerle satışa çıkarılabilir. 

İşte şimdi, Kuzey Ormanları, HES'ler, kentsel dönüşüm ve özelleştirme...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss