imar

imar yolsuzlukları

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in de aralarında olduğu bir grup CHP'li milletvekili, İstanbul'da son dönemlerde yapıldığını iddia ettikleri imar yolsuzluğuna ilişkin suç duyurusunda bulundu...

İstanbul`un yeni imar

İstanbul`un yeni imar planları

İstanbul büyük bir değişime hazırlanıyor. İndergi İstanbul'un 1/25.000'lik imar plan taslaklarından geleceğin İstanbul'unun ana hatlarını çıkarttı.

İstanbul un imar planları

İstanbul'un imar planları mahkemede sürünüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Prof. Dr. Hüseyin Kaptan'ın Başkanı olduğu İstanbul Metropolitan Planlama Merkezi'ne hazırlattığı 1/100 binlik imar planlarının uygulanmasına mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermişti. İBB bu karar itiraz etti.

Mahkeme imar planını

Mahkeme imar planını iptal etti, dev projelerde frene basıldı

İstanbul'daki imar durumunu şekillendirmesi beklenen Çevre Düzeni Planı'na mahkemenin dur demesi, milyar dolarlık dev projelerin durumunu belirsiz hale getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kurmayları yeni bir çözüm arayışında.

İstanbul daki imar uygulamaları

İstanbul'daki imar uygulamaları TBMM gündeminde

CHP, İstanbul Büyükşehir Belediyesince yapılan imar plan değişiklikleriyle ilgili meclis araştırması açılmasını istedi.

İstanbul ile Trakya nın

İstanbul ile Trakya'nın imar planları uyumlu hale getiriliyor

İstanbul ile Trakya'nın çevre planları uyumlu hale getirilmesi amacıyla gerçekleşen çalıştayda konuşan Bakan Eroğlu, İMP'de yapılan nazım imar ve çevre düzeni planlarına bakanlık olarak tam destek verdiklerini söyledi.

 Çamlıca İmar Planı

'Çamlıca İmar Planı' Devreye Girdi

Üsküdar Belediyesi'nce hazırlanan doğal ve kentsel sit alanını koruma amaçlı "Büyük ve Küçük Çamlıca İmar Planı" yürürlüğe girdi.

Böyle imar skandalı

Böyle imar skandalı görülmedi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyonu'nda geçtiğimiz günlerde akıllara durgunluk veren bir karar alındı. 242 nolu Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunda Bahçelievler İlçesi'nde bulunan Özel JFK Hastanesi binasının kaçak old

Şehir plancılarının imar

Şehir plancılarının imar affı isyanı!

Şehir Plancıları Odası, ''İmar afları ile kent topraklarının talanına ve kaçak yapılaşmaya izin verilmemesini'' istedi.


imar yolsuzlukları

imar


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in de aralarında olduğu bir grup CHP'li milletvekili, İstanbul'da son dönemlerde yapıldığını iddia ettikleri imar yolsuzluklarına ilişkin, eski içişleri bakanları ve İçişleri Bakanı Muammer Güler ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve bu belediyedeki bazı çalışanlar hakkında suç duyurusunda bulundu. 

     Tekin ve CHP'li milletvekilleri Mahmut Tanal, Aykut Erdoğdu, Melda Onur, Mevlüt Aslanoğlu ve Ayşe Danışoğlu, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek, savcılığa İstanbul'da yapıldığını iddia ettikleri imar yolsuzluklarına ilişkin suç duyurusu dilekçelerini sundu. 

     Adliye girişindeki merpenlerinde basın açıklaması yapan Gürsel Tekin, ''İstanbul'da özellikle son dönemlerde organize imar yolsuzluklarıyla ilgili suç duyurusunda'' bulunduklarını söyledi. 

     

     -''Başbakan'a yolsuzluk haritası gönderdim''- 

     

     Geçtiğimiz hafta ''Bizim dönemimizde...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss