kapora mı kaparo

kapora mı kaparo mu

Kaparo mu kapora mı? Emlakçıya yapılacak satış öncesinde teminat amaçlı ödenen meblağ hem kaparo hem de kapora olarak ifade ediliyor. Doğru telaffuz haberimizde yer alıyor...

Emlakçıya kapora verilir

Emlakçıya kapora verilir mi?

Gayrimenkul satıcıları ile alıcılarını bir araya getiren emlakçıya kapora verilir mi? Emlakçıya ne kadar kapora verilir? Sorularınızın yanıtı ve verilen kapora ile ilgili detaylar için haberimizi inceleyebilirsiniz...

Kaparo mu kapora

Kaparo mu kapora mı?

Kaparo mu kapora mı? Emlakçıya yapılacak satış öncesinde teminat amaçlı ödenen meblağ hem kaparo hem de kapora olarak ifade ediliyor. Doğru telaffuz haberimizde yer alıyor...

Emlakçıya verilen kapora

Emlakçıya verilen kapora geri alınır mı?

Bir emlakçıdan gayrimenkul almak istediğinizi ve bunun için emlakçıya kapora bıraktığınızı farz edelim. Satış işleminden vazgeçmeniz halinde emlakçıya verilen kapora geri alınır mı? Merak ediyorsanız, yanıtı haberimizde bulabilirsiniz...

Kredi faiz oranları

Kredi faiz oranları yüzde 1'in altına indiğinde tüm sorunlar bitecek mi?

www.emlakkulisi.com'un mortgage yazarı Bankacı Barış Yılmazkaya büyük bir polemik başlatıyor! Konut kredisi faiz oranları yüzde 1'in altına indiğinde tüm sorunlar bitecek mi?

Konut fiyatları şişti

Konut fiyatları şişti mi? Şişmedi mi?

Türkiye'de konut fiyatları 3.5 yıldır yükseliş trendinde. Fiyatlar Şişti mi? Şişmedi mi? Bu sorunun yanıtını TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar veriyor.

Mortgage krizi İngiltere ye

Mortgage krizi İngiltere'ye bulaştı, batık riski ABD'den fazla! Türkiye'de konut fiyatları düşer mi?

Dünya genelinde para ve sermaye piyaları mortgage krizinin pençesinde. Dünya konut piyasalarında neler oluyor? ABD'de konut fiyatlarında düşme bekleniyor. Türkiye'de de düşer mi? Türkiye'de konut fiyatları bu gelişmelerden nasıl etkilenir?

Mortgage nin İslam da yeri

Mortgage'nin İslam'da yeri var mı? Bu yolla ev edinmek caiz midir?

Mortgage'nin İslam'da yeri var mı? Mortgage ile ev sahibi olmak caiz mi? Hangi şartlarda caiz? hangi şartlarda değil?

Villan mı var

Villan mı var derdin var

Hollywood'un hangi ünlü aktörünün başı İtalya'daki villası yüzünden dertte? İşte ''Villan mı var derdin var'' dedirtecek haber. Detaylar için tıklayın.


kapora mı kaparo mu

kapora mı kaparo

Kaparo mu kapora mı?

Bir gayrimenkul satışı için, asıl sözleşmenin hazırlanmasından önce, alıcıların teminat için emlakçılara ödediği pey akçe, kapora olarak ifade ediliyor. Söz konusu paranın ödenmesi ile, emlakçı ile alıcı arasındaki işin ciddiyeti belli oluyor.


Söz konusu ödenen paranın telaffuzunda kişiden kişiye farklılıklar yaşanabiliyor. Örneğin kapora, kaparo gibi.. Peki doğru kullanım hangisidir, kaparo mu kapora mı diye soruyorsanız hemen yanıtlayalım.


Kapora mı kaparo mu..

Türk Dil Kurumu'nun yazım klavuzundan kapora ile ilgili hususu araştırdığımız zaman, kelimenin doğru yazılışının "Kapora" olduğunu görüyoruz. Telaffuz edilen bir diğer kelime olan "Kaparo" ise Türk Dil Kurumu kapsamında yer almıyor.


Buna göre, "Kapora nasıl yazılır?", "Kapora nasıl okunur?" gibi soruların yanıtına gelecek olursak, "Kapora" yazıldığı gibi okunuyor. Kaparo olarak ifade edilmesi, kişilerin telaffunuzundan kaynaklanıyor.

Işıl Seren...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss