X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç

kat karşılığı inşaat

kat karşılığı inşaat sözleşmesi örneği

Müteahhitin inşaat yapma yükümlülüğü arsa sahibinin de tapuda pay intikal ettirme yükümlülüğü olması için aralarında bir ana sözleşme imzalamaları gerekiyor. Taraflar arasında imzalanan bu sözleşmenin içeriği nedir? İşte, müteahhit ana sözleşme örneği!

Kat karşılığı inşaat

Kat karşılığı inşaat sözleşmesi!

Kat karşılığı inşaat sözleşmesi örneği ve detayları için haberimizi inceleyebilirsiniz. İşte kat karşılığı inşaat sözleşmesi...

İstanbul Vakıflar Bölge

İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü`nden kat karşılığı inşaat ihalesi

İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü Telsiz ve Düğmeciler Mahallesi'nde bulunan taşınmazın üzerine kat karşılığı inşaat yaptırmak üzere ihale açtı.

Kütahya Belediyesinden kat

Kütahya Belediyesinden kat karşılığı inşaat ihalesi

Kütahya Belediye Başkanlığı Lala Hüseyin Paşa Mahallesi'nde bulunan taşınmazın üzerine kat karşılığı inşaat yaptırmak üzere ihale açtı.

Vakıflar Antalya da kat

Vakıflar Antalya'da kat karşılığı inşaat yaptıracak

Vakıflar Genel Müdürlüğü Antalya Bölge Müdürlüğü, Merkez Muratpaşa'da 632 metrekare arsasına kat karşılığı inşaat yaptırmak için ihale açtı.

Vakıflar Edremit te kat

Vakıflar Edremit'te kat karşılığı inşaat yaptıracak

Vakıflar Genel Müdürlüğü Balıkesir Bölge Müdürlüğü, Edremit Altınoluk'ta 7 bin 853 metrekare arsasına kat karşılığı inşaat yaptırmak için ihale açtı.

Antalya Defterdarlığı kat

Antalya Defterdarlığı kat karşılığı inşaat yaptıracak

Antalya Deftedarlığı Merkez ilçesi, Duraliler Mahalles'inde bulunan, Hazineye ait 16 bin 544 merekare arsanın üzerine kat karşılığı İnşaat yaptıracak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Vakıflar Genel Müdürlüğü kat karşılığı inşaat yaptıracak

Vakıflar Genel Müdürlüğü Balıkesir Bölge Müdürlüğü, Edremit Altınoluk'ta 7 bin 853 metrekare arsasına kat karşılığı inşaat yaptırmak için ihale açtı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Vakıflar Genel Müdürlüğü Altınoluk`ta kat karşılığı inşaat yaptıracak

Vakıflar Genel Müdürlüğü Balıkesir Bölge Müdürlüğü, Edremit Altınoluk'ta 7 bin 75 metrekare arsasına kat karşılığı inşaat yaptırmak için ihale açtı.

Mamak Belediyesi nden kat

Mamak Belediyesi'nden kat karşılığı inşaat ihalesi

Mamak Belediye Başkanlığı Duralialıç Mahallesi'ndeki bin 883 metrekare alanlı arsasına kat karşılığı inşaat yaptıracak.


kat karşılığı inşaat sözleşmesi örneği

kat karşılığı inşaat

Müteahhit ana sözleşme örneği!


İnşaat sözleşmelerinin bir türü olan kat karşılığı inşaat sözleşmesi, diğer bir ismi ile arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi olarak biliniyor. Borçlar Kanununda düzenlenmemiş bir inşaat sözleşmesi türü olarak karşımıza çıkıyor. Yasal düzenlemede açık tanımlaması olmamakla birlikte, arsa sahibi ile müteahhit arasında yapılan, müteahhidin, arsa sahibinin kendisine devredeceği belirli arsa paylarına karşılık olarak kendi malzemesiyle arsa üzerine bağımsız bölümler inşa etmek suretiyle bir bina meydana getirmeyi ve sonunda bu bağımsız bölümlerden belirlenmiş olanları arsa sahibine devretmeyi taahhüt ettiği sözleşmeye deniyor. Bu bakımdan eser sözleşmesi ile taşınmaz satım vaadinin özelliklerini bünyesinde barındıran, çift tipli, karma yapılı, tam iki tarafa borç yükleyen bir sözleşme olarak tanımlanabiliyor. Kat karşılığı inşaat sözleşmesi satış ve eser sözleşmelerinin bir arada bulunduğu karma bir sözleşme...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss