kentsel dönüşümde ev

kentsel dönüşümde ev sahiplerini rahatlatacak 25 cevap

Kentsel dönüşüm projelerinden yararlanmak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği hususlar arasında riskli yapıların yıktırma masraflarının kim tarafından karşılanacağı yer alıyor. Buna göre kentsel dönüşümde ev sahipleri para ödeyecek mi?

Ev sahibiyim kentsel

Ev sahibiyim kentsel dönüşümde kira yardımı nasıl alabilirim?

Kentsel dönüşümde ev sahipleri kira yardımı nasıl alabilir? Kentsel dönüşümden etkilenen ev sahipleri için kira yardımı nasıl alınır? İşte Ev sahibiyim kentsel dönüşümde kira yardımı nasıl alabilirim? diye soranlara cevap..

Kentsel dönüşümde ev

Kentsel dönüşümde ev sahibi için kira yardımı nasıl alınır?

Kentsel dönüşüm sürecinden etkilenecek olan ev sahibi, nasıl kira yardımı alacak? Ev sahipleri, kira yardımı için hangi dilekçeyle nereye başvuracak? İşte, kentsel dönüşümde ev sahibi için kira yardımı nasıl alınır? sorusunun cevabı...

Kentsel dönüşümde kira

Kentsel dönüşümde kira yardımı alacak ev sahibi için dilekçe örneği 2014!

Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak ev sahibiyim, kira yardımı almak için nasıl bir dilekçe yazmalıyım? sorusuna cevap burada… İşte kentsel dönüşümde kira yardımı alacak ev sahibi için dilekçe örneği 2014!

Kentsel dönüşümde konut

Kentsel dönüşümde konut için kaç TL kredi çekilebilir?

Kentsel dönüşümde ev sahipleri konut için kaç TL konut kredisi çekebilir? Maliklerin kullanacağı konut kredisi geri ödemesi en fazla kaç yıl vadeli olabilir? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşümde maliklerin bu ve benzeri sorularını şöyle cevapl

Kentsel dönüşümde ev

Kentsel dönüşümde ev sahibi ne kadar kira yardımı alacak?

Kentsel dönüşüm sürecinde ev sahibi kaç TL ve kaç ay kira yardımı alabilecek? Kentsel dönüşümde kiracı, kaç TL ve kaç ay süre ile kira yardımı alacak? Kira yardımında kent nüfusu nasıl etki edecek? İşte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın cevapları…

Kentsel dönüşümde anlaşma

Kentsel dönüşümde anlaşma süreci!

Kentsel dönüşümde riskli bina yıkıldıktan sonra ev sahipleri nasıl anlaşacak? Kanunda geçen 2/3 çoğunluk nedir? İşte kentsel dönüşüm anlaşma sürecinde merak edilenler, sorular ve cevapları....

Kentsel dönüşümde arsa

Kentsel dönüşümde arsa sahiplerinin hakları!

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında kat karşılığı yapılan anlaşmalarda, arsa sahipleri hiç para harcamadan yeni ev sahibi oluyor. Bu durumda kentsel dönüşümde arsa sahiplerinin hakları nelerdir?

 Romanlar kentsel

Romanlar kentsel dönüşümde tek katlı bahçeli ev istiyor!

Çok katlı apartman dairelerinin kendilerini mutsuz edeceğini söyleyen Romanlar kentsel dönüşümde tek katlı bahçeli ev istiyor.


kentsel dönüşümde ev sahiplerini rahatlatacak 25 cevap

kentsel dönüşümde ev

Kentsel dönüşümde ev sahipleri para ödeyecek mi?

Kentsel dönüşüm projelerinden yararlanmak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği hususlar arasında riskli yapıların yıktırma masraflarının kim tarafından karşılanacağı yer alıyor. 


Kentsel dönüşümde ev sahiplerini rahatlatacak 25 cevaba göre "Kentsel dönüşümde ev sahipleri para ödeyecek mi?", "Yıktırma masraflarını kim karşılayacak?", "Kiracı olanlara yardım edilecek mi?" gibi soruların yanıtı şu şekilde karşımıza çıkıyor:


Yıktırma masraflarını kim karşılayacak?

Binanızın dönüşümü için eğer müteahhit ile özel bir anlaşma yapıldıysa yıkımı müteahhit firma yapabilir. Yıktırma işlemi Bakanlık veya Belediye tarafından yapılırsa, yıktırmanın masrafları, ilgili tapu müdürlüğüne bildirilicek. Tapu müdürlüğü, yıkılan binanın paydaşlarının hakları oranında ipotek koyacak ve bunu hak sahiplerine bildirecek.


Yıkım aşamasında müteahhitle anlaşma nasıl sağlanacak?

Öncelikli olarak malikler ile anlaşma yoluna gidilecek. Bina sahipleri Yıkım aşamasında müteahhitler ile anlaşma yapabilecek...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss