X Reklamı Kapat

X Reklamı Aç

kira vergisi beyannamesi

kira vergisi beyannamesi formu 2014

Kira vergisi, her sene yeniden belirlenen istisna bedelinden yüksek gelir elde edenler tarafından ödeniyor. Vergi mükelleflerinin öncelikle beyanda bulunmaları şart. İşte kira vergisi beyannamesi 2014 bilgileri...

2014 kira gelir

2014 kira gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilir?

Konut kiralamalarından elde edilen gelirler, Gelir Vergisine tabi tutuluyor. 2013 yılında elde edilen gelirlerin vergi ödemesi bu sene Mart ayında yapılacak. Peki, 2014 kira gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilir?

Kira gelir vergisi

Kira gelir vergisi beyannamesi son günü ne zaman?

Bir sene boyunca elde edilen kira gelirinin istisna bedelinin üstünde olması halinde, gelir vergisi için öncelikle beyanname verilmesi gerekiyor. Peki, kira gelir vergisi beyannamesi son günü ne zaman?

2014 te kimler kira

2014'te kimler kira geliri beyannamesi verecek?

Kira gelirine konu mal ve haklar, Gelir Vergisi Kanununun 70 inci maddesinde tanımlanıyor. Gayrimenkul ve gayrimenkul olarak tescil edilen haklar kira geliri konusuna giriyor. Peki 2014'te kimler kira geliri beyannamesi verecek?

Kira gelir vergisi

Kira gelir vergisi beyannamesi nereye verilir?

Kira gelir vergisi vermekle mükellef gayrimenkul sahipleri kira gelir vergisinden önce kira gelir beyannamesi bildiriminde bulunmaları gerekiyor. Peki kira gelir vergisi beyannamesi nereye verilir? sorusunun cevabı haberimizde yer alıyor..

Kira sözleşmesi damga

Kira sözleşmesi damga vergisi beyannamesi verme süresi!

Kira sözleşmesi damga vergisi beyannamesi verme süresi; bir ay içinde düzenlenen sözleşmelerde ertesi ayın 23.günü akşamına kadar vergi dairesine bir beyanname ile bildirilip, 26. günü akşamına kadar da ödenmesi gerektiği şeklinde belirtiliyor...

Kira sözleşmesi damga

Kira sözleşmesi damga vergisi beyannamesi!

Kira sözleşmesi damga vergisi beyannamesi sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren on beş gün içerisinde vergi dairelerine beyan edilmesidir. Damga vergisi, kira sözleşmesi için kira bedelinin binde 1,89'u olarak ödeniyor...

Gelir vergisi beyannamesi

Gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilir?

Kira geliri elde edenler, önceki dönemine ait beyana tabi gayrimenkul sermaye iradı gelirleri için vergi beyannamesini ne zaman vermek zorunda? Gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilir?

Kira geliri beyannamesi

Kira geliri beyannamesi ne zaman verilir?

Kira geliri elde eden kimselerin kira vergisi ödemeleri açısından, kira geliri beyannamesinde bulunması gerekiyor. Peki, kira geliri beyannamesi ne zaman verilir?


kira vergisi beyannamesi formu 2014

kira vergisi beyannamesi

Kira vergisi beyannamesi 2014!

Kira vergisi, her sene yeniden belirlenen istisna bedelinden yüksek gelir elde edenler tarafından ödeniyor. 2013 yılı boyunca elde edilen kira geliri için meskenlerde istisna bedeli 3.200 TL olarak belirlendi.


Bu bedelden yüksek kira geliri elde eden gayrimenkul sahiplerinin öncelikle beyanname vererek, vergi ödemesi yapmaları gerekiyor.


Kira vergisi beyannamesi ne zaman verilir 2014?

2014 yılında ödenecek kira geliri vergileri için beyannamelerin en son 25 Mart 2014 tarihine kadar verilmesi gerekiyor. 


Kira geliri elde eden vergi mükellefleri için hazırlanan rehbere göre; "Beyana tabi gelir vergisi beyanını 2014 yılında sadece gayrimenkul sermaye iradından ibaret olan mükelleflerden; Bir takvim yılı içinde elde ettiği konut kira geliri, istisna tutarını 2013 yılı için 3.200 TL aşanlar,


İşyeri kira gelirleri üzerinden vergi kesintisi yapılanlardan, kira gelirlerinin brüt tutarı...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss