kiracı sözleşme

 • kiracı
  kiracı sözleşme
  2013-08-26 09:36:37
  Kiralama işlemlerinde, kiraya veren kimse ile kiralayan kimse arasında kiracı sözleşmesi imzalanıyor. Sözleşmenin nasıl ve nerede yapılacağına dair bilgiler ile kiracı sözleşmesi örneği bu haberde...
 • Kiracı
  Kiracı sözleşmesi!
  2013-08-26 08:40:58
  Gayrimenkul kiralama işlemlerinde, yapılan kiralama işlemine dair gayrimenkulün sahibi ile kiracısı arasında kiracı sözleşmesi imzalanıyor. Peki kiracı sözleşmesi nasıl hazırlanır, diyorsanız işte kiracı sözleşmesi örneği...
 • Kiracı evden çıkacağını
  Kiracı evden çıkacağını ne zaman bildirir?
  2014-09-18 11:59:32
  Kira kontratı, bildirim ve dava yolu ile feshedilebiliyor. Kiracı, sözleşme süresi dolmadan ev sahibine bildirimde bulunarak evden çıkabiliyor. Peki kiracı evden çıkacağını ne zaman bildirir?
 • Ev satılınca kiracı
  Ev satılınca kiracı ne zaman çıkar?
  2014-09-18 11:43:00
  Kira kontrat süresi bitmeden, evin satılması halinde, kira sözleşmesindeki taraf yeni malik oluyor. Sözleşme esasları yeni malik üzerinden devam eder mi? Ev satılınca kiracı ne zaman çıkar?
 • Alt kiracılık sözleşme
  Alt kiracılık sözleşme örneği!
  2014-07-14 16:43:34
  Borçlar Kanunu gereğince kiracı, kiraladığı taşınmazı tekrar kiraya verebiliyor. Peki alt kiracılık sözleşmesi nasıl yapılır? Alt kiracılık sözleşmesinde hangi esaslara yer verilir? İşte alt kiracılık sözleşme örneği..
 • Kiracı tahliye bildirimi
  Kiracı tahliye bildirimi nasıl olmalı?
  2014-07-14 15:54:39
  Konut ve çatılı işyeri kiralarında sözleşme bildirim yoluyla fesh edilebiliyor. Kiracı tahliye bildirimin geçerli olabilmesi için bazı özellikler taşıması gerekiyor. Peki, kiracı tahliye bildirimi nasıl olmalı?
 • Ev sahibi ile
  Ev sahibi ile kiracı arasında sözleşme!
  2014-07-02 16:03:28
  Ev sahibi ile kiracı arasında imzalanan sözleşme tarafların haklarının korunması açısından önem teşkil ediyor. Ev sahibi ile kiracı arasında imzalanan bu sözleşme nasıl yapılıyor? İşte, ev sahibi ile kiracı arasında sözleşme örneği!
 • Kiracının kira sözleşme
  Kiracının kira sözleşme süresi dolmadan evden çıkması!
  2014-06-23 16:14:09
  Kiracının kira sözleşme süresi dolmadan evden çıkması sıkça rastlanan sorunlar arasında yer alıyor. Kira kanunu kiracıya erken çıkma hakkı tanıyor mu? Kira sözleşme süresi dolmadan kiracı evden çıkabilir mi?
 • Kiracı tahliye davası
  Kiracı tahliye davası örneği!
  2014-06-21 09:10:50
  Borçlar Kanunu kanunu kapsamında yer alan kira hukuku esaslarına göre kiraya verenin tek taraflı irade beyanı ile sözleşme sona erdirilebiliyor. İşte kiracı tahliye davası örneği..
 • Kiracı ev sahibi
  Kiracı ev sahibi sözleşmesi örneği!
  2014-04-29 09:53:06
  Gayrimenkul kiralamalarında taraflar arasında yapılan anlaşmaya dair bir sözleşme imzalanıyor. Sözleşme kapsamında kiralamaya dair bilgilere yer veriliyor. İşte kiracı ev sahibi sözleşmesi örneği bu haberde...
 • Ev sahibi kiracı
  Ev sahibi kiracı tahliye davaları!
  2014-04-15 14:41:48
  Belirli süreli sözleşmelerin süresinin bitiminden en az onbeş gün önce bildirimde bulunmadıkça, sözleşme aynı koşullarla bir yıl için uzatılmış sayılıyor. Peki, Ev sahibi kiracı tahliye dava gerekçeleri nelerdir?
 • Site yönetiminde kiracı
  Site yönetiminde kiracı hakları!
  2014-01-15 09:29:31
  Site kat malikleri kurulu tarafından, sözleşme, yönetim planı ve kanun hükümleri uyarınca verilecek kararlara göre yönetiliyor. Peki, site yönetiminde kiracı hakları nedir? İşte kiracıların yönetimdeki hakları...
 • Kiracı boşaltma
  Kiracı boşaltma taahhütnamesi!
  2013-09-18 02:27:00
  Kiracı boşaltma tahhütnamesi yani diğer adıyla kiracı tahliye taahhütnamesi kiracının kiralayanla yaptığı bir sözleşmedir. Bu sözleşme kiralayanın isteğiyle kiracıya sunulur. Tahliye taahhütnamesi hakkında merak edilenler haberimizde..
 • Kiralık daire sözleşme
  Kiralık daire sözleşme örneği!
  2013-06-27 17:28:59
  Kiralık bir konutun tutulması halinde sahibi ile kiracı arasında imzalanması gereken kiralık daire sözleşme örneği için haberimizi inceleyebilirsiniz....
 • Kiracı mı yanacak,
  Kiracı mı yanacak, evsahibi mi?
  2008-12-23 07:00:00
  Kiracı bir evde en çok kaç yıl oturabilecek? Hangi tarafın isteğiyle sözleşme feshedilecek? Kiracı ölünce sözleşmesi ne olacak?

kiracı sözleşme

kiracı

Kiracı sözleşmesi..

Kiracı sözleşmesi, bir kiralama işleminde kiracı ile kiraya veren taraf arasında yapılan anlaşma için imzalanan sözleşmeye deniyor. Kiracı sözleşmeleri, kiracı hakları ve ev sahibi hakları olmak üzere her iki tarafın da haklarını bağlayıcı nitelik taşıyor.


Kiracı kontratı olarak da bilinen kiracı sözleşmesi kapsamında yapılan anlaşmaya dair tüm bilgilere yer verilmesi gerekiyor. Örneğin, kiraya verilen gayrimenkulün nerede bulunduğu; açık adresi; kiralama süresi; kiralama bedeli; kiracının ve kiraya verenin kimlik bilgileri gibi...


Bu bilgiler ışığında hazırlanan kiracı sözleşmeleri,bir şahit huzurunda iki taraf arasında imzalanabileceği gibi noter huzurunda da imzalanabiliyor. 


Kiracı sözleşmesi örneği..

Dairesi

Mahallesi

Cadde/Sokağı

Numarası

Kiralananın Cinsi

Kiralayan Adı Soyadı

Kiralayanın T.C. Kimlik No

Kiralayanın Adresi

Kiracının Adı Soyadı

Kiracının T.C. Kimlik No

Kiracının Adresi

Akdin Başlangıç Tarihi

Akdin Süresi

Yıllık Kira Bedeli

Aylık Kira Bedeli

Kira Bedelinin Ödeme Şekli

Kiralananı Kullanım Şekli

Kiralananın Durumu

Kiralananla Birlikte Teslim Edilen Demirbaşlar

İmzalar


Kiracı sözleşmesi...