konut satışları ne

konut satışları ne durumda

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre konut satışları temmuz ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 geriledi. İnşaat sektörü için zor bir döneme girildiğini belirtildi.

Konut satışları

Konut satışları çakıldı!

Konut sektörü alarm veriyor. Türkiye'de konut satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20.2 düştü. İpotekli, yani Mortgage ile satışlardaki düşüş ise yüzde 32.3'e ulaştı.

Düşen faiz oranları

Düşen faiz oranları konut satışlarını arttırdı!

Türkiye genelinde haziran ayında konut satışları yüzde 3 artış gösterirken, sektör temsilcileri konut satısındaki bu kıpırdanmanın Merkez Bankası'nın faiz indirim kararı neticesinde ortaya çıktığını kaydetti.

Mert Yıldızhan: Faiz

Mert Yıldızhan: Faiz düştü, konut satışları arttı!

TÜİK’in Haziran ayına ilişkin konut verilerine göre Ankara’da geçen ay 10 bin 437 konut satışı yapılırken, Türkiye genelinde satılan konut sayısı bir önceki aya göre yaklaşık yüzde 3 artış gösterdi.

Konut satışlarında ilk

Konut satışlarında ilk yarıdaki düşüş yüzde 7.8'i buldu!

Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK ) Konut Satış İstatistikleri verilerine göre, kredi sınırlamalarının etkisiyle inişe geçen konut satışlarında ilk yarıdaki düşüş yüzde 7.8'i buldu.

Konut satışları bir

Konut satışları bir önceki aya göre yüzde 8 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mayıs ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Türkiye genelinde mayısta 90 bin 377 konut satıldı. Geçen ay satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 8 artış gösterdi.

Amerika konut satışları

Amerika konut satışları 2007'den bugüne nasıl değişti?

Amerika'da konut satışları, 2007'den 2013'e kadar nasıl gelişim gösterdi? ABD'de yeni konut satışları ve ikinci el konut satışları yıllara göre nasıl bir değişim içinde? ABD'de konut sektörü hangi yıl ne kadar konut sattı? İşte rakamlarla Amerika konut sa

ABD de konut satışları

ABD'de konut satışları yüzde 2.7 arttı

ABD'de geçen ay yeni konut satışları beklentilerin aksine yüzde 2,7 yükseldi.

ABD de Haziran da konut

ABD'de Haziran'da konut satışları geriledi

ABD Ulusal Emlak Komisyoncuları Derneğinin verilerine göre Haziran ayında, konut satışları geriledi.

Konut fiyatları ne

Konut fiyatları ne zaman patlar?

Konut fiyatlarında ne zaman patlama yaşanacak? Konut 2004 ve 2005'teki altın çağını bir daha ne zaman yaşayacak?

ABD de konut satışları

ABD'de konut satışları mayısta yüzde 4.7 düştü

ABD'de Mayıs ayında sözleşmeleri imzalanan ve bekleyen konut satışları öngörülenden daha fazla, yüzde 4,7 düştü.

2008 de konut fiyatları

2008'de konut fiyatları ne olacak?

2008'de emlak ve konut fiyatları ne olacak? Yükselecek mi? Düşecek mi? Emlak piyasası nasıl bir trend izleyecek? Nasıl bir yatırım stratejisi kazandıracak?

Ankara da konut fiyatları

Ankara'da konut fiyatları ne durumda?

www.emlakkulisi.com Ankara'daki konut fiyatlarını açıklıyor. Ankara Emlakçılar Odası'nın verilerine göre 36 farklı semtte 100 metrekare konut fiyatları ne kadar?

Konut satışları

Konut satışları patlayacak

Dikkat! Konut satışları patlayacak. Açıklama yarım asırdır emlak sektöründe olan bir isimden geldi. Satışlar niye patlayacak? Fiyatların artmasında neler etkili olacak?


konut satışları ne durumda

konut satışları ne

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre konut satışları temmuz ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 geriledi. İnşaat sektörü için zor bir döneme girildiğini belirten uzmanlar, pazardaki durgunluğun devam etmesi durumunda mevcut krizin daha da derinleşeceğine dikkat çekiyor. KonutDer Başkanı Ömer Faruk Çelik ise düşüşte yeni KDV Kanunu’nun da payının olduğunu söyledi.


Konut satışlarındaki keskin düşüş devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun dün açıkladığı konut satışları raporuna göre Temmuz 2014’teki konut satışlarında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,2 düştüğü görülüyor. Buna göre 2013 Temmuz’unda 106 bin olan konut satışı bu sene sadece 85 bin olarak gerçekleşti. Bunun 39 bini ise ilk kez satılan konutlardan oluşurken geri kalanları icra, ikinci el ya da yatırım amaçlı satışlardan oluştu. TÜİK’in...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss