kredi masraflarının geri

kredi masraflarının geri alınması dilekçesi

Konut kredisi ve diğer ihtiyaç kredisi kullanan tüketicilerden talep edilen komisyon ve dosya masrafları Tüketici Derneklerinin girişimi sonucunda Yargıtayın aldığı karar ile iade ediliyor. Konut kredisi dosya masrafının iadesi ve detayları haberimizde...

 2B geliri,

2B geliri, konut sahiplerine kredi olarak geri dönecek!

Bayraktar “2B’den elde edeceğimiz gelirle 15 milyon konutun sahibine kredi-finansan ve teknik destek vereceğiz” dedi

Şeker Finans orta

Şeker Finans orta gelirliyi ev sahibi yapacak!

Türkiye'yi ilk kez 30 yıla kadar uzun vadeli konut kredisi ile tanıştıran mortgage uzmanı Şeker Finans yeni bir ürün geliştirdi. Şirket, müşterinin gelirine göre kredi ve geri ödeme imkânı sunuyor

Konut kredisinde hesabı

Konut kredisinde hesabı iyi yapın

Konut kredisilerinde faizler düşerken kredi masraflarının toplam maliyete etkisi artıyor

Sabri Ateş: Faizler

Sabri Ateş: Faizler düştü ama kredi masrafları yüksek

Sabri Ateş, konut piyasasını canlandırmak için kredi masraflarının da düşürülmesi gerektiğini vurguladı

İşsiz kalanın kredi

İşsiz kalanın kredi borcu ödeniyor

Halk Bankası, müşterilerinin işsiz kalmaları halinde bir yıllık süreyle, aylık kredi taksitlerinin geri ödenmesini yeni uygulamaya sunduğu `Kredi İşsizlik Sigortası' ile teminat altına alıyor.

Yapı Kredi Koray

Yapı Kredi Koray Mor Ada`yı erteledi

Bomba! Bomba! Bomba! Yapı Kredi Koray Mor Ada'da geri adım attı! Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul Esenyurt'taki projeyi 'makroekonomik koşullar' nedeniyle erteledi.

Kredi yenilemede bankayı

Kredi yenilemede bankayı ikna eden avantajı yakalıyor

Konut kredi faizlerinin düşme eğilimine girmesiyle birlikte, bankacılıkta refinansman olarak nitelendirilen kredi yenileme uygulaması yeniden gündeme geldi. Bu uygulamaya bazı bankalar sıcak bakarken, bazıları kredi yenileme taleplerini geri çevirebiliyor

Halkbank tan kredi borcuna

Halkbank'tan kredi borcuna büyük kolaylık

Halkbank, bireysel ve kurumsal tüm müşterilerinin kredi borçlarını geri ödeyebilmeleri için yeni bir program uygulamaya .


kredi masraflarının geri alınması dilekçesi

kredi masraflarının geri

Konut kredisi dosya masrafının iadesi!

Kredi kuruluşlarının konut kredisi kullanan tüketicilerden farklı isimler altında dosya masrafı ve komisyon talep etmesine karşın Tüketici Dernekleri girişimleri doğrultusunda Yargıtay, bu hususu değerlendirerek 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 10/B maddesinde kredi kuruluşlarının talep ettiği masrafların ne olduğunun açık şekilde belirtilmesi gerektiği yönünde karar aldı. Ayrıca bugüne kadar tüketicilerden bu şekilde alınan konut kredisi dosya masrafının iade edilmesi gerekiyor. Peki konut kredisi dosya masrafının iadesi nasıl yapılıyor, diyorsanız hemen yanıtlayalım.


Alınan karar doğrultusunda bankalar yapılan kredi sözleşmelerinde zorunlu dosya masraflarının neler olduğunu ve miktarını ispatlamak mecburiyetinde kaldığı için, farklı başlıklar altında masraf talep edemiyor. Eğer zorunlu masraf dışında ücret alınmışsa tüketici konut kredisi dosya masrafının iadesini talep edebiliyor.


Bu şekilde keyfi olarak komisyon ve dosya masrafı...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss