mustafa sarıgülün istanbul mitingi


mustafa sarıgülün istanbul mitingi

mustafa sarıgülün istanbul
Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap eden Sarıgül, alanda gördüğü coşkudan vatandaşların değişime hazır olduğunu anladığını söyledi.


İstanbul'un coğrafi ve tarihi konumunu, kültürel değerlerini hep birlikte planlayacaklarını ve İstanbul'u çok güzel bir noktaya taşıyacaklarını belirten Sarıgül, "İstanbul'un havasını, suyunu, denizini, toprağını, yeşilini, ormanını, en iyi şekilde biz koruyacağız. İstanbulumuzun kimliğini, kültürünü tarihi dokusunu geleceğe hep birlikte taşıyacağız" diye konuştu.


Sarıgül, bugünden sonra İstanbul'da plansız, ulaşımı aksatan, İstanbul'a yakışmayan hataların önüne kendilerinin geçeceklerini kaydederek "Güzel İstanbulumuzun artık bilimsel çalışmalara dayalı ama planlı bir gelişmeye ihtiyacı var" ifadesini kullandı.


Kentsel dönüşümü mutsuzluk olmaktan çıkarmanın zamanının geldiğini aktaran Sarıgül, bir bölgenin yüzde yüzünün onayı alınmadan o bölgeden kentsel dönüşüm kapsamında hiçbir binanın yıkılmayacağını bildirdi.


Sarıgül, İstanbul'da ulaşım sisteminin kilitlendiğini, trafiğin yürümediğini belirterek ulaşımdaki sorunları bitireceklerini,...