özel

özel toplulaştırma

İl özel idareleri, belediyeler ve köyler ile tarımsal amaçlı faaliyette bulunan kooperatifler, birlikler gibi tüzel kişilikler veya kamu kuruluşları tarafından yapılan toplulaştırma işlemleri, özel arazi toplulaştırması olarak tanımlanıyor...

Kayseri de arazi toplulaştırma

Kayseri'de arazi toplulaştırma yapılacak!

Bakanlar Kurulu, Kayseri’nin Develi İlçesinde toplam 9 bin 679 hektar alanda arazi toplulaştırma kararı aldı. Kayseri’nin Develi İlçesinde özel arazi toplulaştırması kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğ&

Samsun İl Özel

Samsun İl Özel İdaresi arsa satacak

Samsun İl Özel İdaresi Terme Söğütlü'deki 15 bin metrekare alana kurulu mısır irmiği fabrikasının arsasını satışa çıkardı.

Van İl Özel

Van İl Özel İdaresi bina ve okul satacak

Van İl Özel İdaresi İl Encümeni Başkanlığı Şerefiye Mahallesi Cumhuriyet caddesi'nde bulunan il özel idare hizmet binası ve Atatürk İlk Öğretim Okulu'nu ihale ile satacak.

Kayseri de 62 maden

Kayseri'de 62 maden sahası, özel sektöre açılıyor

Kayseri'de il genelindeki 62 maden sahasının ihale yoluyla özel sektöre açılacağı bildirildi.

Öymen e   özel orman

Öymen'e ''özel orman'' sınırı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in oğlu Burak Öymen'in yürüttüğü 1.5 milyar dolarlık Kaplankaya Projesi'ne ''özel orman'' sınırlaması geliyor.

Manisa İl Özel

Manisa İl Özel İdaresi emlak satacak

Manisa İl Özel İdaresi İl Encümeni Turgutlu Cumhuriyet Mahallesi'ndeki 407 metrekare alanlı taşınmazını ihale ile satacak.

Konutta aslan payı

Konutta aslan payı özel sektörün

Toplu Konut İdaresi'nin yaptırdığı detaylı araştırmaya göre Türkiye'de özel sektör, kamu sektöründen neredeyse 20 kat daha fazla konut inşa ediyor.

Eston Villa dan kooperatiflere

Eston Villa'dan kooperatiflere özel kredi fırsatı

Türkiye'de talep örgütleme yönteminin proje sahibi Eston İnşaat'ın iştiraki hazır ev şirketi Eston Villa kooperatifler için özel kampanya düzenledi.


özel toplulaştırma

özel

Özel arazi toplulaştırması!

İl özel idareleri, belediyeler ve köyler ile tarımsal amaçlı faaliyette bulunan kooperatifler, birlikler gibi tüzel kişilikler veya kamu kuruluşlarının, hizmet konuları ile ilgili arazi teminini de kapsayacak şekilde yapacakları arazi toplulaştırmasını ve tarla içi geliştirme hizmetleri, özel arazi toplulaştırması olarak tanımlanıyor.


Özel arazi toplulaştırması nasıl yapılır?

Özel arazi toplulaştırmasının nasıl yapıldığına dair esaslar, Arazi toplulaştırmasına ilişkin tüzük kapsamında sıralanıyor. Tüzüğe göre, toplulaştırma isteğinin uygun görülmesi durumunda, Bakanlığın teklifi ve Bakanlar Kurulu kararı ile proje alanı kesinleşir ve Resmî Gazete’de ilan ediliyor.


Özel arazi toplulaştırması mevzuatı:

MADDE 17 – (1) İl özel idareleri, belediyeler ve köyler ile tarımsal amaçlı faaliyette bulunan kooperatifler, birlikler gibi tüzel kişilikler veya diğer kamu kuruluşları proje idaresi olarak özel arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetlerini yapmak...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss