özürlü bakım evleri ankara


özürlü bakım evleri ankara

özürlü bakım evleri

Batıkent Zihinsel Engellileri Koruma Derneği, zihinsel engelli çocuğu bulunan her anne babanın yaşadığı, "Ben öldükten sonra çocuğuma ne olacak" endişesine, hayırseverlerin katkısıyla yapılan yaşam merkeziyle çözüm getirecek.

Engelli oğlu bulunan emekli öğretmen Ömer Koç'un girişimleri ve hayırseverlerin katkısıyla yapımına başlanan merkez, zihinsel engelliler için istihdam, rehabilitasyon, bakım merkezi, kreş ve misafirhaneyi bünyesinde barındıracak.

Zihinsel Engelliler Federasyonu ve Batıkent Zihinsel Engellileri Koruma Derneği Başkanı Ömer Koç, AA muhabirine, Fransa'da öğretmenlik yaptığı dönemde 37 yaşındaki zihinsel engelli oğlunu götürdüğü kampüsün, ihtiyaç duyulan birçok merkezi bir arada barındırdığını gördüğünü söyledi.

Bunun üzerine merkezin benzerini Türkiye'de kurmaya karar verdiğini anlatan Koç, "Emekli olunca harekete geçtim. Derneğimiz de bu amaçla, zihinsel engelli çocuğu bulunan ailelerin katılımıyla oluşturuldu. Amacımız eğitim çağının dışına çıkan zihinsel engellilerin çalışıp üretim yapabileceği...