palu toki evleri


palu toki evleri

palu toki

TOKİ tarafından depremin ardından depremzedeler için Palu Esentepe Mahallesinde yaptırılan 42 konutun kurası, Palu YİBO Spor Salonunda çekildi. 289 depremzedenin başvurduğu kura çekimi, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri ve noter huzurunda yapıldı. Kura sonucu Paludaki 42 depremzede yeni evlerine kavuştu.

Kurada adı çıkan vatandaşlar çok mutlu olduklarını belirterek, çıkmayanların da bir an önce evlerine kavuşması dileğinde bulundu. Vatandaşlar, "Allah devletten razı olsun. Yapılan evler güzel. Kurada çıkmayanlara da çıkmasını dileriz. Kirada oturuyorduk. Şimdi evimiz oldu çocuklarımızla rahatça oturacağız" dedi.

Karakoçanda 144 konut

Karakoçan ilçesinde de depremzedeler için TOKİ tarafından yaptırılan 144 konutun kurası Nuri Özaltın İlköğretim Okulu Toplantı Salonunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri ve noter gözetiminde çekildi.

Kaymakam Cengiz Ünsal, 311 hak sahibinin katılacağı kurada TOKİ tarafından yapılan ve tamamlanan 144 adet konutun sahiplerinin belirleneceğini, kalan 167 kişinin ise hak sahipliliklerinin...