Sahn-ı Seman

Sahn-ı Seman Medresesi

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Fatih Sultan Mehmet'in kurduğu vakfın eğitim şartını yerine getirmek için üniversite kuruyor

Sultan Ahmet Medresesi

Sultan Ahmet Medresesi restore edildi!

Sultan I. Ahmed tarafından Sedefkar Mimar Ağa'ya yaptırılan ve daha önce Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü'nün deposu olarak kullanılan 396 yıllık Sultan Ahmet Medresesi, tarihinin en kapsamlı restorasyonunu geçirdi

Tüketiciler neden en

Tüketiciler neden en çok 1+1'i tercih ediyor?

Tüketiciler neden 1+1'i çok tercih ediyor? Sektörün uzmanları yanıtlıyor! Yatırım ve oturmak amaçlı ev satın alacaklar 1+1 piyasasında son durum için tıklayın!

2008 emlak için

2008 emlak için fırsat yılı mı?

Bankaların konut kredi faizi biraz daha düşer, ama o zaman da konut maliyetleri artar ve bu fiyatlara yansır. Şu an alım için en iyi zaman... Emlak sektöründe bir balon oluştuğu doğru değil. Her yıl 300 bin konut üretiliyor, oysa Türkiye'

TOKÝ`nin ihale yönetmeliði

TOKÝ`nin ihale yönetmeliði deðiþti

Toplu Konut Ýdaresi Baþkanlýðý (TOKÝ) ihalelerinde bütün isteklilere, tekliflerini hazýrlayabilmeleri için yeterli süre tanýnacak ve ihale konusu iþler ilan yoluyla duyurulacak.

İstanbul un 8. tepesinde

İstanbul'un 8. tepesinde ofislerin yüzde 90'ı satıldı

Koza Plaza'da ofislerin yüzde 80'i satıldı.

Türkiye nin Burj Al

Türkiye'nin Burj Al Arab'ı Belek'te

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde yeni açılan Calista Luxury Resort'a, fiyatı, hizmet kalitesi ve otelde kullanılan malzemeleriyle "Türkiye'nin Burj Al Arab"ı deniyor.

Arsada altın çıkarsa

Arsada altın çıkarsa yüzde 25'i bizim!

Emlak GYO, Zeytinburnu'nda 'devletin hazine arayacağı arsa' iddiasıyla gündeme gelen arazinin satış şartnamesine, 'hazine çıkarsa, yüzde 25'i şirketimize ait olacak' şerhini koyduracak.

Fabrikalar İzmir i terk

Fabrikalar İzmir'i terk ediyor!

Türkiye'nin köklü sanayi kuruluşları İzmir'i birer birer terk etmeye başladı. İzmir'in kent gelişim alanı içinde kalan asırlık firmaları fabrikalarını İzmir'den başka illere taşımaya başladılar.


Sahn-ı Seman Medresesi

Sahn-ı Seman

İstanbul'u fethettikten sonra Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı'nı kurarak, `Sahn-ı Seman Medresesi'nde eğitim verilmesini sağlayan Fatih'in vasiyetini devam ettirmek isteyen Vakıflar Genel Müdürlüğü, Fatih'in adını taşıyan üniversiteyle yaklaşık 600 yıllık mirasa sahip çıkmayı planlıyor.

Başakşehir'de olacak
Üniversitenin kurulması için İstanbul Başakşehir'de 202 bin metrekarelik vakıf arazisini tahsis eden Genel Müdürlük, Hatice Sultan Vakfına ait Eyüp, Fatih, Üsküdar, Eminönü ve Beyoğlu'ndaki toplam 2 bin 156 metrekarelik taşınmazın gelirini Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'ne devretti.

Üniversitenin "vasi (ölen bir kimsenin vasiyetini yerine getirmekle yükümlü olan kimse) üniversitesi" olması için İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'ne başvuran Genel Müdürlük, yeni üniversitenin mütevelli heyet listesiyle YÖK'e başvuruda bulunacak.

YÖK'ün başvuruyu kabul etmesi halinde, üniversitede güzel sanatlar, mimarlık, mühendislik, hukuk, iletişim, sosyal bilimler, iktisadi ve sosyal bilimler fakülteleri ile...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss