stad ışıklandırmaları


stad ışıklandırmaları

stad

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balıkesirspor'un, geçen sezon sonunda PTT 1. Lig'e çıkmasıyla statta başlattıkları yenileme çalışmaları kapsamında planlanan ışıklandırma sisteminin tamamlandığını söyledi.


Işıklandırma çalışmalarının, 15 Temmuz'da başladığını ve yaklaşık 2 milyon lira harcandığını dile getiren Aslan, Balıkesirspor'a sayılı statlarda bulunan bir ışıklandırma kazandırdıklarını anlattı. Aslan, maliyetini Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın karşıladığını ışıklandırma sistemiyle ilgili şunları kaydetti:


"1950 yapımı Atatürk Stadı, 64 yıl sonra ışıklandırıldı. Balıkesirspor, kurulduğu 1966 yılından bu yana iç saha maçlarını bu statta oynuyor. Balıkesir'in takımının karanlık geceleri, 48 yıl sonra aydınlanıyor. Işıklandırma, Türkiye'de sadece Türk Telekom Arena, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu, Atatürk Olimpiyat ile Tevfik Sırrı Gür statlarında bulunanlara benzer, HD çekimlere uygun yapıldı. Diğer statlarda 1400 lüks aydınlatma varken bizim...