taksib

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar: "Zaman kaybını ortadan kaldıran ve vatandaşların tapu müdürlükleri önlerindeki bekleyişlerine son veren TAKBİS uygulamasından yurt dışındaki vatandaşlar da yararlanabilecek" dedi...

TMSF, Mehmet Emin

TMSF, Mehmet Emin Karamehmet'in 350 gayrimenkulüne el koydu!

TMSF, Çukurova Grubu'nun ardından Mehmet Emin Karamehmet'e ait 350 gayrimenkulu TAKSİB ile tespit ederek el koydu...


taksib


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, zaman kaybını ortadan kaldıran ve vatandaşların tapu müdürlükleri önlerindeki bekleyişlerine son veren Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) uygulamasından eylül ayından itibaren yurt dışındaki vatandaşların da yararlanabileceğini söyledi.


Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce geçen yıl uygulamaya başlanan TAKBİS sayesinde tapu işlemlerinin hız kazandığını ve vatandaşlara da başta zaman olmak üzere büyük kolaylıklar sağlandığını anımsattı.


TAKBİS projesi kapsamında yurt genelindeki tüm tapu kayıtlarının sayısal ortama aktarıldığını belirten Bayraktar, merkezi veritabanına aktarılan kayıtlarla tüm tapu müdürlüklerinde TAKBİS ortamında online hizmet verildiğini belirtti.


Projeyle Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesindeki parsel verilerinin elektronik ortamda toplandığını dile getiren Bayraktar, bir parselin eni, boyu, imar durumu gibi özelliklerle elektriği, suyu, yolu olup olmadığına dair verilerin biraraya getirildiğini...


bilge özdemir hilmi ışıkören
© 2007 - 2014 Emlak Kulisi Tüm Hakları Saklıdır.
Emlakkulisi.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.. Rss